استقبال ایران از توافق سران ترکیه و روسیه درباره سوریه

به گزارش مجله فوتبال دوستان، سخنگوی وزارت خارجه گفت: از هر اقدامی که به حفظ تمامیت ارضی و تقویت حاکمیت ملی سوریه و بازگشت ثبات و آرامش به منطقه منجر گردد استقبال می کنیم.

استقبال ایران از توافق سران ترکیه و روسیه درباره سوریه

بهترین تجربه سفر را با تور ترکیه در خاطراتتان ثبت کنید.

به گزارش حوزه سیاست خارجی خبرنگاران، سیدعباس موسوی سخنگوی وزارت امور خارجه جمهوری اسلامی ایران با اشاره به توافق سران روسیه و ترکیه در مورد تحولات شمال سوریه گفت: ایران از هر اقدامی که به حفظ تمامیت ارضی، تقویت حاکمیت ملی و بازگشت ثبات و آرامش به منطقه منجر گردد استقبال می نماید و در این راستا تفاهم حاصله میان فدراسیون روسیه و جمهوری ترکیه برای خاتمه دادن به درگیری ها در شمال سوریه را قدم مثبتی برای بازگشت ثبات و آرامش به منطقه می داند.

سید عباس موسوی اضافه کرد: امیدواریم رسیدن به این تفاهم موجبات برطرف نگرانی های امنیتی ترکیه از یک سو و حفظ تمامیت ارضی و تقویت حاکمیت ملی سوریه از سوی دیگر را فراهم نماید.

سخنگوی دستگاه دیپلماسی کشورمان تاکید نمود: جمهوری اسلامی ایران همیشه هوادار تبادل نظر و روش های مسالمت آمیز حل و فصل اختلافات بوده و بر همین اساس همیشه طرفین اختلافات را به مذاکره برای رسیدن به تفاهم ترغیب نموده و به همین دلیل توافق آدانا را مبنای مناسبی برای برطرف نگرانی های ترکیه و سوریه می داند و در این راه از هرگونه مساعدتی برای تبادل نظر و ایجاد تفاهم میان آنکارا و دمشق دریغ نمی نماید.

موسوی حضور نیروهای خارجی در شمال سوریه را موجب تامین امنیت در منطقه ندانست و تاکید نمود راهکار مسائل منطقه، درون منطقه ای است و خروج نیروهای آمریکایی از منطقه موجب بازگشت امنیت و آرامش خواهد بود.

سخنگوی وزارت امور خارجه همچنین خاطر نشان کرد: خوشبختانه اثرات سازو کار روند آستانه در تامین صلح و امنیت در سوریه با تشکیل کمیته قانون اساسی در آینده نزدیک نمود بارزتری پیدا نموده و اطینان داریم قدمی بزرگ در بازگشت ثبات و آرامش دائمی در سوریه محسوب می گردد.

منبع: خبرگزاری تسنیم
انتشار: 17 آذر 1398 بروزرسانی: 18 مهر 1399 گردآورنده: footballgahan15.ir شناسه مطلب: 434

به "استقبال ایران از توافق سران ترکیه و روسیه درباره سوریه" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "استقبال ایران از توافق سران ترکیه و روسیه درباره سوریه"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید