انفجار در جنوب افغانستان 25 کشته برجای گذاشت

به گزارش مجله فوتبال دوستان، بر اثر حمله راکتی طالبان به شهرستان سنگین ولایت هلمند، 25 غیرنظامی کشته و 19 نفر دیگر زخمی شدند.

انفجار در جنوب افغانستان 25 کشته برجای گذاشت

به گزارش خبرنگار سایت افغانستان مجله فوتبال دوستان، فرماندار شهرستان سنگین ولایت هلمند از جان باختن دستکم 10 غیرنظامی در نتیجه حملات راکتی طالبان به بازار این شهرستان، اطلاع داد.

روح الله باسط، فرماندار سنگین، گفت که این حمله ظهر امروز دوشنبه، نهم تیر، در منطقه تحت کنترل گروه طالبان اتفاق افتاده است.

روح الله باسط اضافه کرد که دسترسی مستقیم به منطقه وجود ندارد و آمار تلفات این حمله از منابع محلی به دست آمده است و ممکن است در آن تغییرات به وجود آید.

فرماندار سنگین ولایت هلمند همچنین گفت که طالبان چندین راکت را به یک قرارگاه نیروهای امنیتی شلیک نموده اند که اصابت یک راکت آن در بازار این شهرستان از غیرنظامیان قربانی گرفته است.

در همین حال، زمان همدرد، سخنگوی پلیس هلمند، نیز گفت که یک انفجار در بازار شهرستان سنگین اجرا شده است.

وی اضافه کرد که تا به امروز از نوع این انفجار اطلاعاتی در دست نیست.

به گفته او، در این انفجار 10 نفر کشته و حدود 20 نفر دیگر زخمی شده اند.

در همین حال مجاهدالله صفاری، سرپرست ولایت هلمند گفت که در این حمله 25 غیرنظامی کشته شده و 19 غیرنظامی دیگر زخمی شده اند.

قاری یوسف، از سخنگویان گروه طالبان، گفته است که در نتیجه حملات راکتی نیروهای دولتی در بازار شهرستان سنگین چندین غیرنظامی کشته شده اند.

سخنگوی پلیس هلمند این ادعا رد کرد و اضافه کرد که این حمله در منطقه تحت کنترل طالبان اتفاق افتاده و دولت در آن جا هیچ گونه تحرکات نظامی نداشته است.

ر

منبع: خبرگزاری فارس
انتشار: 5 شهریور 1399 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: footballgahan15.ir شناسه مطلب: 1026

به "انفجار در جنوب افغانستان 25 کشته برجای گذاشت" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "انفجار در جنوب افغانستان 25 کشته برجای گذاشت"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید