برگزار کنندگان کاروان آموزش میدانی گنج یابی دستگیر شدند، وزارت میراث فرهنگی در کوشش برای دستگیری پوآرو متهم اصلی است

به گزارش مجله فوتبال دوستان، خبرنگاران: فرمانده یگان حفاظت میراث فرهنگی کشور از دستگیری سه متهم برگزاری کاروان آموزش میدانی گنج یابی اطلاع داد و گفت: پوآرو متهم اصلی این پرونده همچنان متواری است که بزودی دستگیر می گردد.

برگزار کنندگان کاروان آموزش میدانی گنج یابی دستگیر شدند، وزارت میراث فرهنگی در کوشش برای دستگیری پوآرو متهم اصلی است

اگر علاقمند به دریافت بهترین خدمات تحصیل استرالیا هستید با ما همراه شوید، با مجری مستقیم ویزای تحصیلی استرالیا، با دریافت مشاوره رایگان از مجربترین تیم مهاجرتی استرالیا، بهترین مسیر را به سوی دانشگاه های استرالیا انتخاب کنید.

مجله فوتبال دوستان عصر دیروز در گزارشی از برپایی کاروان عظیم آموزش میدانی گنج یابی با حضور 500 تن در قالب 140 خودرو اطلاع داد. این نخستین بار در تاریخ تاسیس سازمان و بعدتر وزارت خانه میراث فرهنگی ایران است که گروهی با راه اندازی یک کاروان پرتعداد به شناسایی محوطه های تاریخی به منظور آموزش گنج یابی و حفاری غیرمجاز به سراغ محوطه های تاریخی کشور می فرایند.

سردار امیر رحمت الهی اکنون اعلام نموده است که احکام سنگین قضایی برای برگزارکنندگان کاروان آموزش میدانی گنج یابی در نظر گرفته شده است.

به گزارش وزارت میراث فرهنگی، سردار رحمت الهی اعلام نمود: این کاروان از سوی فردی سودجو در یکی از روستاهای اصفهان راه اندازی شده است که به محض اطلاع از این موضوع، مراتب به صورت ویژه در دستور کار یگان حفاظت میراث فرهنگی اصفهان، فرماندهی انتظامی استان و دادستانی نهاده شد، بلافاصله عملیات شناسایی و دستگیری افراد سودجو و برگزارکننده این کاروان شروع شد.

او اضافه نمود: فعالیت این کاروان به نیروی انتظامی و یگان حفاظت اعلام و مأموران به محل حضور کاروان مراجعه کردند که بعد از وقوع درگیری بین مأموران و افراد سودجو، سه متهم در این رابطه دستگیر شدند.

فرمانده یگان حفاظت میراث فرهنگی اضافه نمود: با توجه به همکاری بسیار خوب یگان حفاظت و قوه قضائیه، همین امروز احکام قضایی سنگین برای متهمان صادر شد تا درس عبرتی برای افراد سودجویی باشد که به دنبال حفاری غیرمجاز و دسیابی به اشیای تاریخی هستند.

او ادامه داد: در همین رابطه پیگیری برای دستگیری متهم اصلی این پفراینده که در حال حاضر متواری است، در دستور کار واقع شده است، حکم توقیف خودروی او در سراسر کشور اعلام شده و این نوید را می دهیم که متهم اصلی پفراینده که معروف به پوآرو است نیز به زودی دستگیر گردد.

سردار رحمت الهی گفت: به نظر می رسد انگیزه اصلی این افراد، کسب منافع، معروف شدن در فضای مجازی، افزایش دنبال کنندگان در صفحات اجتماعی و … باشد که در هر حال این اقدام با هر انگیزه ای باشد محکوم است و دستگاه قضایی نیز احکام سنگینی را برای این عمل مجرمانه در نظر گرفته است.

او با هشدار به حفاران غیرمجاز و افراد سودجود گفت: یگان حفاظت میراث فرهنگی در سراسر کشور تمام تحرکات و فعالیت های حفاران غیرمجاز را رصد می نماید. با توجه به همکاری بسیار خوب قوه قضائیه با این یگان، با افراد سودجود و حفاران غیرمجاز به شدت برخورد می گردد.

منبع: صدای میراث
انتشار: 24 شهریور 1399 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: footballgahan15.ir شناسه مطلب: 1064

به "برگزار کنندگان کاروان آموزش میدانی گنج یابی دستگیر شدند، وزارت میراث فرهنگی در کوشش برای دستگیری پوآرو متهم اصلی است" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "برگزار کنندگان کاروان آموزش میدانی گنج یابی دستگیر شدند، وزارت میراث فرهنگی در کوشش برای دستگیری پوآرو متهم اصلی است"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید