بیماری نادری که به سراغ بچه ها کرونایی می آید

به گزارش مجله فوتبال دوستان، خبرنگاران : 80 درصد از بچه ها بستری در MIS-C دچار آسیب شناسی شدید قلبی می شوند و با مدت طولانی ماندن در بیمارستان و دوره بهبودی گسترده روبه رو می شوند. استراتژی های درمانی فعلی شامل دوره تهاجمی و طولانی مدت استروئید ها و ایمونوگلوبولین وریدی است.

بیماری نادری که به سراغ بچه ها کرونایی می آید

با ما همراه باشید و درباره جاذبه های چارگون بیشتر بدانید.

به گزارش خبرنگاران به نقل از همگردی ، تیمی از متخصصان بیمارستان زنان بیرگام، چگونگی ایجاد یک عارضه بسیار نادر، اما جدی پس از کووید-19 را در بچه ها و نوجوانان شناسایی کردند. محققان تشخیص دادند که ذرات ویروسی مدت زیادی پس از عفونت اولیه کووید-19 در روده باقی می مانند و می توانند به جریان خون منتقل شوند و این شرایط را به نام سندرم التهابی چند سیستم در بچه ها (MIS-C) تحریک کنند.

این سندرم می تواند چندین هفته پس از عفونت اولیه رخ دهد. علائم شامل تب بالا، درد شکم، استفراغ، اسهال، بثورات پوستی و خستگی مفرط است. پاسخ بیش از حد التهابی و طوفان سیتوکین که در MIS-C دیده می شود، می تواند منجر به آسیب گسترده ای در قلب، کبد و سایر اندام ها شود.

80 درصد از بچه ها بستری در MIS-C دچار آسیب شناسی شدید قلبی می شوند و با مدت طولانی ماندن در بیمارستان و دوره بهبودی گسترده روبه رو می شوند. استراتژی های درمانی فعلی شامل دوره تهاجمی و طولانی مدت استروئید ها و ایمونوگلوبولین وریدی است.

MIS-C در کمتر از 1 درصد بچه ها مبتلا به کرونای تایید شده رخ می دهد. از تاریخ 3 مه 2021، مرکز کنترل و پیشگیری از بیماری آمریکا گزارش داد که 3742 کودک مبتلا به MIS-C و 35 مورد مرگ تشخیص داده شده اند.

در مطالعه اخیر خود که در 100 تحقیق (شامل 19 کودک با MIS-C و 26 نفر با کووید-19 و 55 کنترل سالم) در مجله تحقیقات بالینی منتشر شده است، محققان اطلاعاتی در مورد مکانیک MIS-C و شناسایی نشانگر های زیستی بالقوه ارائه می دهند.

آن ها تشخیص، درمان و پیشگیری اولیه بیماری آن ها همچنین درمان موفقیت آمیز یک نوزاد 17 ماهه با MIS-C را چنین توصیف می کنند: هنگامی که متوجه شدیم 95 درصد از بچه ها مبتلا به MIS-C ذرات ویروسی سارس-کوو 2 در مدفوع خود دارند، اما ذرات بینی یا گلو در آن ها کم یا زیاد است، بیشتر تحقیق کردیم و دریافتیم که ماندگاری مواد ویروسی در روده طولانی بوده و مدت ها بعد از ابتلا به اولین عفونت کووید-19 می تواند منجر به MIS-C شود. این تیم فرض کردند که ذرات ویروسی کووید-19 موجود در دستگاه گوارش بچه ها به داخل جریان خون منتقل شده و منجر به واکنش ایمنی فوق التهابی از ویژگی MIS-C شود.

به گفته محققان این اولین مطالعه ای است که ذرات ویروسی موجود در MIS-C را در خون همزمان با پاسخ بیش از حد التهابی نشان می دهد.

پیش از ظهور کووید-19 مدیر مرکز تحقیقات بیماری های عفونی و ایمنی در لس آنجلس تحقیقی را انجام دادند که بر اساس آن شرایط بسیار مشابه MIS-C که نشان داد موش هایی با سطح زونولین بالا می توانند با موفقیت با لارازوتید استات درمان شوند. مطالعه بعدی هم نشان داد پاسخ ایمنی در MIS-C با فعال سازی فوق ریز سازگار است. تحت این شرایط پروتئین بزرگ سنبله (سوپرانتیژن) اساسا بر روی یک سلول T نگه داشته می شود و باعث می شود آن از طریق یک پاسخ ایمنی مداوم سوزانده شود.

در مطالعه حاضر محققان اندازه بالای ویروس سارس-کوو 2 در مدفوع و اندازه بالای زونولین را در خون بچه ها مبتلا به MIS-C اندازه گیری کردند. هنگامی که آن ها بعد ها ذرات ویروسی را در خون یافتند، محققان استفاده از استات لارازوتید را به نام یک روش درمانی پیشنهاد داد. با تشویق داده های اولیه در مورد اثرات لارازوتید استات در درمان اولین مورد MIS-C، پس از دریافت مجوز استفاده از سازمان غذا و دارو آمریکا، استفاده احتمالی از استات لارازوتید به نام اولین درمان خوراکی برای کووید-19 مورد استفاده قرار گرفت.

محققان این مطالعه می گویند: فرضیه ما این بود که لارازوتید با بستن محل اتصال های تنگ و جلوگیری از ورود پروتئین های سنبله ای بزرگ ویروس سارس-کوو 2 به التهاب از بین می رود.

برنامه بعدی محققان ایجاد یک کارآزمایی بالینی برای بررسی تاثیر لارازوتید بر نتایج بالینی در MIS-C است. به گفته آن ها رفتن از توصیف یک بیماری تازه، به درک علت آن و شناسایی یک درمان احتمالی تازه کاملا باورنکردنی است.

منبع: اقتصادنیوز
انتشار: 24 تیر 1400 بروزرسانی: 24 تیر 1400 گردآورنده: footballgahan15.ir شناسه مطلب: 1646

به "بیماری نادری که به سراغ بچه ها کرونایی می آید" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "بیماری نادری که به سراغ بچه ها کرونایی می آید"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید