تشکیل فدراسیون گردشگری موجب هم افزایی تشکل های این بخش می گردد

به گزارش مجله فوتبال دوستان، نشست جامعه تورگردانان ایران با مظفر علیخانی معاون امور استان ها و تشکل های اتاق ایران برگزار گردید و مسائل این صنعت مورد آنالیز نهاده شد. اعضای این انجمن خواهان حمایت مجلس بخش خصوصی از فعالان این صنعت شدند.

تشکیل فدراسیون گردشگری موجب هم افزایی تشکل های این بخش می گردد

تشکیل فدراسیون گردشگری با هدف حل مسائل صنعت گردشگری و حذف موازی کاری ها از پیشنهادهای معاون امور استان ها و تشکل های اتاق ایران بود که در حضور اعضای هبات مدیره جامعه تورگردانان ایران مطرح شد و او خواهان تداوم ارتباط بین این انجمن و اتاق ایران شد.

به باور معاون امور استان ها و تشکل های اتاق ایران، فارغ از اختلاف نظرهایی که در مورد تأسیس این فدراسیون وجود دارد، فدراسیون گردشگری می تواند موجب تشریک مساعی و هم افزایی بین تشکل های صنعت گردشگری گردد تا اتلاف منابع صورت نگیرد.

تدوین سند گردشگری با نظر بخش خصوصی از دیگر دستاوردهایی است که به اعتقاد علیخانی می توان با تأسیس فدراسیون گردشگری پیگیری کرد. ضمن اینکه اقتدار و مشروعیت بخشیدن به تشکل های حوزه صنعت گردشگری از دیگر مزایای تاسیس این فدراسیون خواهد بود.

او در همین زمینه توضیح داد: تجربه نشان داده است که هرجا سیاسیون به مسائلی برخورده اند، این مالی ها بوده اند که به یاری کشور آمده اند، بنابراین با تشکیل فدراسیون گردشگری بخش خصوصی این فرصت را پیدا خواهد نمود تا به آنالیز مسائل ساختاری و مدیریتی موجود در صنعت گردشگری بپردازد و راه حل ارائه دهد.

در همین زمینه، علیخانی صندلی دیپلماسی مالی را مورد توجه قرار داد و اضافه کرد: موانع دولتی برای بخش خصوصی در بسیاری از حوزه ها وجود ندارد و به همین دلیل این بخش می تواند با دست باز بیشتری عمل کند. به خصوص در حوزه گردشگری این بخش خصوصی است که با دعوت از هیات های خارجی و حضور در نمایشگاه ها می تواند موجب ارتقای صنعت گردد.

علیخانی با تاکید بر اینکه که تشکل های بخش خصوصی دارای صندلی خاصی در ساختار اتاق ایران هستند و مورد توجه ویژه هیات رئیسه اتاق ایران قرار دارند، به جامعه تورگردانان ایران توصیه کرد تا ارتباط سازمان یافته خود را با اتاق ایران بیشتر نمایند و این ارتباط تنها به برگزاری مجمع ختم نگردد. او در همین ارتباط بر اهمیت رسانه و ضرورت طرح تقاضای قانونی تشکل های بخش خصوصی در فضای رسانه ای تاکید و نقش اتاق ایران را به عنوان پل ارتباطی توصیف کرد.

توانمندسازی تشکل ها از دیگر نکاتی بود که علیخانی به آن اشاره نمود و در همین زمینه نقش تشکل ها را در تعریف و تدوین فرایندهایی که منجر به افزایش ظرفیت ها و توان ارتباطی آن ها می گردد، مورد توجه قرار داد.

معاون امور استان ها و تشکل های اتاق ایران همچنین از اعضای هیات مدیره جامعه تورگردانان ایران خواست تا با تهیه گزارشی از شرایط صنعت گردشگری، ضمن آسیب شناسی این صنعت برای برون رفت از مسائل صنعت، راه حلهای میان مدت و بلند مدت خود را ارائه نمایند.

در ادامه این جلسه بحث هایی پیرامون شرایط صنعت گردشگری از سوی اعضای هیات مدیره جامعه تورگردانان ایران ارائه شد.

معافیت تورهای ورودی از مالیات بر ارزش اضافه کرده، عدم حمایت دولت از این صنعت، قوانین و مقررات دست و پاگیر از مهم ترین موضوعاتی بود که از سوی حاضران در این نشست مطرح شد.

منبع: اتاق بازرگانی ایران
انتشار: 17 شهریور 1399 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: footballgahan15.ir شناسه مطلب: 1050

به "تشکیل فدراسیون گردشگری موجب هم افزایی تشکل های این بخش می گردد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "تشکیل فدراسیون گردشگری موجب هم افزایی تشکل های این بخش می گردد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید