جزئیات سنجش کلاس اولی ها اعلام شد

به گزارش مجله فوتبال دوستان، سازمان آموزش و پرورش استثنایی، دستورالعمل اجرایی و سنجش سلامت جسمانی و آمادگی تحصیلی نوآموزان را به استان ها ابلاغ کرد که بر اساس آن طرح سنجش از نیمه دوم تیرماه در سراسر کشور شروع می گردد.

جزئیات سنجش کلاس اولی ها اعلام شد

به گزارش مجله فوتبال دوستان از فارس، سازمان آموزش و پرورش استثنایی کشور، دستورالعمل اجرایی و سنجش سلامت جسمانی و آمادگی تحصیلی نوآموزان بدو ورود به دبستان و دانش آموزان با احتیاجهای ویژه در سال 1399 را به استان ها ابلاغ کرد.

بر این اساس؛ اجرای این دستورالعمل، بر اساس بند 2 ماده 3 اساسنامه سازمان آموزش و پرورش استثنایی و مصوبه هیئت مدیران و زیر نظر شورای سیاست گذاری و برنامه ریزی سنجش، برای تمام دانش آموزانی که در سال تحصیلی 1400-1399 وارد کلاس اول ابتدایی می شوند و همچنین جاماندگان سال قبل، از نیمه دوم تیرماه شروع خواهد شد.

بر اساس این گزارش، ستاد هماهنگی طرح سنجش در مراکز استان تشکیل و مواردی ازجمله؛ برنامه ریزی و نظارت بر حسن اجرای سنجش، تبلیغ و اطلاع رسانی، تأمین و آموزش نیروی انسانی، امکانات و تسهیلات، ایجاد هماهنگی لازم با ستاد ثبت نام استان، تبادل اطلاعات و سؤالات به وسیله سامانه الکترونیکی [email protected]، نظارت دقیق بر فرایند اجرای دقیق، فعالیت و تعطیلی به موقع پایگاه های سنجش، فراهم نمودن تسهیلات لازم جهت بازدید ستاد مرکزی، ارجاع نوآموزان تحت پوشش با مسئولیت معاون توان بخشی و یا معاون پیشگیری اداره کل بهزیستی و ... بر عهده ستادهای استانی است.

لازم به ذکر است؛ نحوه انتخاب و تشکیل گروه های نظارت بر ارزشیابی بینایی، شنوایی و آمادگی تحصیلی توسط کارشناسان اداری هر منطقه مشخص می گردد و بر این اساس از 6 تا 20 پایگاه یک ناظر، از 20 تا 30 پایگاه دو ناظر و از 31 پایگاه تا بالاتر توسط سه ناظر کار ارزیابی و نظارت انجام می گردد.

همچنین کلیه معاینات پزشکی مطابق با شرایط ویژه بیماری کرونا و با رعایت پروتکل های بهداشتی در پایگاه های سنجش صورت می گیرد.

شایان ذکر است؛ اصل شناسنامه دانش آموزان و والدین، کارت واکسیناسیون تکمیل شده، یک قطعه عکس 3 در 4 و پرداخت مبلغ 400 هزار ریال ازجمله مدارک مورد احتیاج سنجش دانش آموزان در این طرح است.

منبع: جام جم آنلاین
انتشار: 16 مرداد 1399 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: footballgahan15.ir شناسه مطلب: 985

به "جزئیات سنجش کلاس اولی ها اعلام شد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "جزئیات سنجش کلاس اولی ها اعلام شد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید