خبرنگاران استاندار کرمانشاه: بانک ها در حل معضل بیکاری سهم داشته باشند

به گزارش مجله فوتبال دوستان، کرمانشاه- خبرنگاران- استاندار کرمانشاه با بیان اینکه سپرده های بانکی مردم باید در راه توسعه استان سرمایه گذاری شود، گفت: بانک ها باید سهمی را در حل معضل بیکاری استان ایفا کنند.

خبرنگاران استاندار کرمانشاه: بانک ها در حل معضل بیکاری سهم داشته باشند

هوشنگ بازوند دوشنبه شب در نشست کارگروه تسهیل و رفع موانع تولید استان که در استانداری کرمانشاه برگزار شد، اظهارداشت: بانک ها ضمن اینکه باید حافظ سپرده های مردم باشند باید به این نکته توجه کنند که این سپرده ها ارث پدری مدیران عامل آنها نیست و باید در راه رونق اقتصادی استان سرمایه گذاری شود.

وی تاکید کرد: بانک ها باید سهمی را در حل معضل بیکاری استان ایفا کنند و منجر به تولید شوند.

استاندار کرمانشاه با اشاره به شهرک صنعتی مشترک ایران و عراق در قصرشیرین اشاره کرد و گفت: برآوردهای لازم انجام شود تا بتوانیم موانع پیش روی آن را برداریم و موضوع را عملیاتی کنیم.

بازوند اضافه کرد: ایجاد شهرک صنعتی ایران و عراق با توجه به ظرفیت های مرزی 2 کشور می تواند منجر به ایجاد رونق در تولید و صادرات شود.

وی در این نشست از محسن صالحی نیا مدیرعامل شرکت شهرک های صنعتی کشور خواست: انتقال شهرک کامیون داران به شهرک صنعتی زاگرس را برای کرمانشاه حل و فصل کنید تا بتوانیم معضل محله دیزل آباد را حل کنیم.

استاندار کرمانشاه تاکید کرد: با توجه به نرخ بالای بیکاری در استان کرمانشاه برخی از شهرک ها نیازمند کمک وزارت صنعت و معدن و تجارت برای ایجاد زیرساخت ها و ایجاد زمینه حذب سرمایه گذار هستند.

نرخ بیکاری استان کرمانشاه با 2 میلیون نفر جمعیت در پاییز امسال 16.3 درصد از سوی مرکز آمار ایران اعلام شده است.

گفته می شود بیش از 150 هزار نفر بیکار هم اکنون در استان کرمانشاه وجود دارد که هر سال هفت هزار و 500 نفر به آنها اضافه می شود.

اکنون هزار و 27 واحد صنعتی با سرمایه گذاری 38 هزار و 499 میلیارد ریال در استان وجود دارد که 30 هزار و 284 نفر در آنها مشغول به کار هستند.

منبع: ایرنا
انتشار: 21 فروردین 1399 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: footballgahan15.ir شناسه مطلب: 765

به "خبرنگاران استاندار کرمانشاه: بانک ها در حل معضل بیکاری سهم داشته باشند" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "خبرنگاران استاندار کرمانشاه: بانک ها در حل معضل بیکاری سهم داشته باشند"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید