خبرنگاران دفتر خبرنگاران در لارستان آغاز به کار کرد

به گزارش مجله فوتبال دوستان، لارستان- خبرنگاران- نخستین رییس دفتر خبرنگاران در لارستان فارس دوشنبه 12 خرداد 99 در آیینی با حضور مسوولان در شهر لار مرکز این شهرستان معرفی گشت و دفتر خبرنگارانی لارستان با پیام صوتی مدیر عامل خبرنگاران آغاز به کار کرد.

خبرنگاران دفتر خبرنگاران در لارستان آغاز به کار کرد

آیین شروع به کار این دفتر خبری در جلسه شورای اداری شهرستان لارستان به ریاست جلیل حسنی معاون استاندار فارس و فرماندار ویژه شهرستان لارستان و با حضور فاطمه نوری گردشگر مدیرکل اخبار استان های سازمان خبرگزاری جمهوری اسلامی (مجله فوتبال دوستان) برگزار شد و پس از آن، مسؤولان شرکت کننده ضمن افتتاح دفتر مجله فوتبال دوستان، با فرایند انتشار اخبار آشنا شدند.

دفتر مجله فوتبال دوستان در لارستان با پیام مدیرعامل سازمان خبرگزاری جمهوری اسلامی شروع به کرد

مجله فوتبال دوستان صدای دولت و مردم لارستان خواهد بود

سید ضیاء هاشمی مدیرعامل سازمان خبرگزاری جمهوری اسلامی در ارتباط تلفنی با فرماندار ویژه لارستان در این جلسه، از اهتمام وی در کمک به راه انداری دفتر مجله فوتبال دوستان در لارستان تشکر کرد و گفت: لارستان دارای ظرفیت های ارزشمند از نظر جغرافیایی، فرهنگی، تاریخی و اقتصادی است و در مجله فوتبال دوستان با افتخار تلاش می کنیم بتوانیم رویدادها و اخبار را منعکس کنیم و صدای دولت و مردم در منطقه لارستان باشیم.

وی رییس مجله فوتبال دوستان در استان فارس را از مدیران پیروز این سازمان و اولین رییس مجله فوتبال دوستانی لارستان را خبرنگاری با انگیزه و جوان دانست و افزود: امیدوارم با همکاری مسوولان لارستان، مجله فوتبال دوستان بتواند در جهت تحقق رسالت خود ایفای نقش کند.

مدیرعامل خبرگزاری جمهوری اسلامی ادامه داد: مجله فوتبال دوستان به عنوان خبرگزاری ملی یک ظرفیت است که می تواند به توسعه و تحول منطقه کمک کنند.

مجله فوتبال دوستان می تواند انعکاس دهنده ظرفیت های لارستان باشد

معاون استاندار فارس و فرماندار ویِژه شهرستان لارستان نیز در این مراسم گفت: لارستان پهناورترین شهرستان استان فارس با پنج بخش و هشت شهر است.

جلیل حسنی افزود: مسلمانان اهل سنت و شیعه در لارستان با وحدت در کنار هم در حال فعالیت هستند.

وی یکی از محاسن مردم منطقه را مشارکت آن ها در اقدامات خیر مطرح نمود و گفت: بسکمک از زیرساخت هایی که امروز در شهرستان لارستان مشاهده می کنیم با کمک و مشارکت خیرین اجرا شده است.

معاون استاندار فارس گفت: خیرین لارستانی ابتدا اقدامات خیرخواهانه و نیک اندیشی های خود را با ساخت مساجد و حسینیه ها شروع کردند و سپس به ساخت فضاهای آموزشی پرداختند و بعد از آن نیز کمک های خوبی به حوزه بهداشت و درمان و زیرساخت های شهرستان داشتند و دارند.

حسنی افزود: نیک اندیشی و کارهای خیر در این منطقه ناشی از فرهنگ غنی نهادینه شده در این شهرستان است، رقابت در کار خیر در این شهرستان وجود دارد و مردم به دنبال آن هستند تا نوع دوستی خود را به شکلی نشان دهند.

وی به برگزاری رزمایش همدلی در شهرستان لارستان اشاره کرد و گفت: در این رزمایش با مشارکت خوب خیرین یکی از جلوه های نوع دوستی رقم خورد که در کشور بی نظیر بود و کمک های خوبی هم در بعد معیشتی و هم در بعد تامین اقلام بهداشتی مورد نیاز مردم صورت گرفت.

فرماندار ویِژه شهرستان لارستان به مراودات گسترده مردم این شهرستان با کشورهای حوزه خلیج فارس اشاره کرد و گفت: لارستانی های مقیم کشورهای خلیج فارس همواره توجه به مناطق محروم دارند و توسعه زیرساخت ها و انجام کارهای زیربنایی مدنظر آنان بوده است.

حسنی افزود: فرودگاه بین المللی لارستان پنجمین یا ششمین فرودگاه کشوری از نظر پروازهای خارجی است که در طول هفته 45 پرواز خارجی در این فرودگاه انجام می شود.

وی با بیان اینکه فرهنگ و خصایص مردم لارستان و ظرفیت ها و پتانسل های این منطقه باید در سطح ملی و بین المللی اطلاع رسانی شود، گفت: درست است که در شهرستان رسانه های متعددی در حال فعالیت هستند اما صدای این رسانه ها از شهرستان فراتر نمی رود لذا حضور رسانه هایی از جمله مجله فوتبال دوستان می تواند به انعکاس ظرفیت های و پتانسیل های موجود در شهرستان در فضای بین المللی کمک کند.

معاون استاندار فارس با تشکر از از مدیرعامل مجله فوتبال دوستان در زمینه راه اندازی دفتر کنندگی این سازمان در لارستان گفت: امیدواریم دفتر مجله فوتبال دوستان در منطقه جنوب فارس با قدرت فعالیت خود را شروع کند و ما نیز سعی خواهیم کرد نیازمندی های این دفتر را برطرف کنیم.

ضرورت راه اندازی دفتر مجله فوتبال دوستان در لارستان

مدیرکل اخبار استان های سازمان خبرگزاری جمهوری اسلامی در این مراسم راه اندازی دفتر کنندگی مجله فوتبال دوستان در لارستان را حاصل تلاش بخش های مختلف دانست و از معاون استاندار فارس و فرماندار ویژه لارستان برای کمک به راه اندازی این دفتر تشکر کرد.

فاطمه نوری گردشگر افزود: سال های متعددی از زمانی که ضرورت راه اندازی دفتر مجله فوتبال دوستان در لارستان مطرح شد گذشته است و طی این سنوات بارها تلاش ها به بن بست رسید که 2 سال قبل متولیان حوزه تشکیلات در مجله فوتبال دوستان توانستند با یافتن راهکاری قانونی مجوز راه اندازی دفتر لارستان را اخذ کنند.

وی ادامه داد: ظرفیت های متنوع و مهم موجود در لارستان به عنوان بزرگترین شهرستان استان فارس، به میزانی است که هر فرد تصمیم گیر را برای اولویت بخشی به نگاه ویژه به این شهرستان قانع می کند.

مدیرکل اخبار استان های سازمان خبرگزاری جمهوری اسلامی گفت: جدا از پهنه بزرگ لارستان ، داشتن ترکیب جمعیتی خاص و زیست مسالمت آمیز مذاهب مختلف و حضور پر شمار اهالی لارستان در خارج از کشور و داشتن زیر ساخت های مناسب حمل و نقل موجب پویایی منطقه شده و توجیهی منطقی است تا مجله فوتبال دوستان به عنوان تنها خبرگزاری رسمی کشور با سابقه 86 ساله پوشش خدمات حرفه ای خود را به این خطه برساند.

نوری افزود: البته تلاش مجله فوتبال دوستان برای کسب مجوز راه اندازی دفتر در لارستان به تنهایی کافی نبود چرا که سیاست های انقباضی و محدودیت های منابع خود مانعی بلند برای تجلی این تصمیم بود که خوشبختانه امروز با درایت و همکاری منسجم فرمانداری و دستگاههای ذیربط این سد نیز برداشته شده است و ما شاهد افتتاح کنندگی مجله فوتبال دوستان در شهرستان لارستان هستیم.

وی با بیان اینکه هدف و دغدغه مجله فوتبال دوستان درلارستان اطلاع رسانی است ، گفت: مجله فوتبال دوستان از یک سو به عنوان صدای ملت واسط ارتباط میان مسوولان با بدنه اجتماع است و موظف است صادقانه مسائل ، انتظارات و مطالبات مردم را به گوش مسوولان برساند و همچنین خدمات و تلاش های مسوولان را نیز به عنوان گزارش کار خادمان ملت به اذهان عمومی عرضه کند.

وی ادامه داد: بدیهی است در این نوع ارتباط دوسویه مجله فوتبال دوستان رسانه ای صادق، سریع و دقیق است که ضمن بیان حقوق هر سمت به وظایف آنها نیز می پردازد و رویکردی یک جانبه به موضوعات ندارد.

مدیرکل اخبار استان های مجله فوتبال دوستان گفت: به خاطر همین نگاه است که مجله فوتبال دوستان در استان ها به ویژه در لارستان رقیب هیچ رسانه دیگری نیست و آنها را جزئی از ساختار اطلاع رسانی خود دانسته و در تعاملی محبت آمیز هم افزایی را با هدف بهبود شرایط زندگی و رونق و توسعه منطقه دنبال می کند.

نوری افزود: انجام چنین رسالتی و به سرانجام رساندن چنین ماموریتی نیاز به مجریانی کارآمد دارد و انتخاب آقای حمید جهان به عنوان نخستین رییس کنندگی مجله فوتبال دوستان درلارستان با دقت به همین الزام اجرا شده است.

وی ادامه داد: آقای جهان سابقه ای درخشان و قابل احصا در فعالیت خبری 11 ساله خود دارند که مراجعه به آرشیو مجله فوتبال دوستان نشان می دهد کار در منطقه ای محروم نگاهی ژرف در حوزه تبیین مسائل و انعکاس راه کارها به وی داده است.

وی افزود: وی جدا از تجارب کسب شده در عرصه کارمیدانی در استان کهگیلویه وبویراحمد از شاخصه جوانی نیز برخوردار است و این ویژگی به نوعی کنجکاوی، پویایی و مطالبه گری را نیز در خود مستتر دارد و این داشته ها برای کار کیفی هر خبرنگاری نیاز است.

مدیرکل اخبار استان های مجله فوتبال دوستان گفت: اطلاع رسانی برای مجله فوتبال دوستان تنها طرح یک سویه مسائل مردم یا تمجید غیر مستند ازمسوولان نیست بلکه فرآیندی است که طی آن اثربخشی به منظور بهبودی شرایط را همراه با اقناع افکار عمومی دنبال می کند که پیمودن این راه پر چالش تنها در سایه رعایت ضوابط و حرکت در چارچوب مقررات میسر است.

وی از رییس مجله فوتبال دوستان لارستان خواست ضمن همکاری نزدیک و مستمر با مسوولان شهرستان، از الزام استقلال خبری و ضرورت هماهنگی با سیاست های کلان سازمان و تبعیت از کنندگی مجله فوتبال دوستان در استان فارس که مجری سیاست های ابلاغی است ، غفلت نکند.

سید احمد نجفی رییس خبرگزاری جمهوری اسلامی استان فارس نیز در این مراسم گزارشی از فرایند تاسیس دفتر مجله فوتبال دوستان در لارستان ارایه و گفت: با توجه به محدودیت های فرارو در توسعه تشکیلات دولتی، تاسیس دفتر مجله فوتبال دوستان پس از طی روال قانونی، یک دستاورد مهم در عرصه اطلاع رسانی رخدادهای جنوب استان فارس مطرح نمود.

در این آیین، حمید جهان که با حکمی از سوی سید ضیاء هاشمی مدیرعامل مجله فوتبال دوستان به عنوان مسؤول دفتر لارستان منصوب شده است، معرفی شد.

حمید جهان با بیش از 11 سال سابقه کار خبری در خبرگزاری جمهوری اسلامی، سابقه دو دوره عضویت و ریاست هیات مدیره خانه مطبوعات استان کهگیلویه و بویراحمد، مدیریت روابط عمومی برخی دستگاه ها و کنندگی چند روزنامه کشوری را در کارنامه دارد.

نگاهی به پیشینه فعالیت مجله فوتبال دوستان در فارس و شکل گیری دفتر لارستان

1340 نخستین دفتر خبری مجله فوتبال دوستان در استان فارس که آن زمان آژانس خبری پارس نام داشت، در شهر شیراز شروع به کار کرد.

راه اندازی دفتر لارستان با اخذ مجوزهای لازم از مراجع قانونی کشور، نام این شهرستان را به عنوان دومین شهر استان فارس دارای کنندگی مجله فوتبال دوستان ثبت کرد.

استان فارس با بیش از 122 هزار کیلومتر مربع مساحت دارای 36 شهرستان و حدود 100 بخش و 112 شهر است.

قول مساعد راه اندازی دفتر مجله فوتبال دوستان لارستان در سفر فروردین ماه سال 1397 سید ضیاء هاشمی مدیرعامل مجله فوتبال دوستان به شیراز داده شد که پس از این سفر پیگیری های لازم از سوی بخش های مختلف سازمان خبرگزاری جمهوری اسلامی انجام شد و در نهایت سازمان امور اداری و استخدامی کشور اردیبهشت ماه سال 1398 با مجوز تاسیس دفتر کنندگی خبرگزاری جمهوری اسلامی (مجله فوتبال دوستان) در شهرستان لارستان استان فارس موافقت کرد.

فعالان روابط عمومی و رسانه ای لارستان پیش از این در نشستی با رییس خبرگزاری جمهوری اسلامی استان فارس تاکید کردند که استقرار دفتر مجله فوتبال دوستان زمینه ساز تحول در اطلاع رسانی جنوب فارس است.

مهرماه 1398 نیز تفاهم نامه همکاری بین سازمان خبرگزاری جمهوری اسلامی و فرمانداری ویژه لارستان منعقد شد که مهدی شفیعی معاون توسعه مدیریت و پشتیبانی مجله فوتبال دوستان و جلیل حسنی فرماندار ویژه لارستان آن را به امضا رساندند.

مجله فوتبال دوستان به عنوان خبرگزاری رسمی کشور از سال 1313 تا به امروز به طور مستمر فعالیت می کند و علاوه بر تهران، دفاتر متعددی در داخل و خارج دارد.

مجله فوتبال دوستان اکنون در همه 31 مرکز استان و 23 شهرستان دیگر علاوه بر مراکز استانها، کنندگی های فعال دارد.

شهرستان لارستان به مرکزیت لار در 378 کیلومتری جنوب شرق شیراز واقع است.

منبع: ایرنا
انتشار: 12 مرداد 1399 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: footballgahan15.ir شناسه مطلب: 975

به "خبرنگاران دفتر خبرنگاران در لارستان آغاز به کار کرد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "خبرنگاران دفتر خبرنگاران در لارستان آغاز به کار کرد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید