خبرنگاران سردار دهقان: اصفهان در بسیاری از صنایع نقش اول را دارد

به گزارش مجله فوتبال دوستان، اصفهان - خبرنگاران - مشاور فرمانده کل قوا در حوزه صنعت دفاعی و پشتیبانی نیروهای مسلح گفت: اصفهان بعنوان صنعتی ترین استان در بسیاری از صنایع نقش اول را دارد و بیش از 70 درصد از فولاد و 50 درصد از محصولات صنایع ساختمانی کشور در این خطه فراوری می گردد.

خبرنگاران سردار دهقان: اصفهان در بسیاری از صنایع نقش اول را دارد

از وبسایت ویکی پدیا دیدن نمایید.

به گزارش خبرنگاران به نقل از روابط عمومی دانشگاه صنعتی اصفهان، سردار حسین دهقان روز چهارشنبه در بازدید از دستاوردها و توانمندی های این دانشگاه اضافه کرد: این ویژگی ها بدین معنی است که دانشگاه صنعتی اصفهان می تواند نقش بسیار جدی در توسعه صنعتی کشور، ارتقای کیفیت و اصلاح فرآیندها ایفاء کند.

وزیر سابق دفاع و پشتیبانی نیروهای مسلح با اشاره به اینکه محققان این دانشگاه توانستند در عرصه بسیاری از ظرفیت های ناشناخته ورود نمایند، گفت: دانشگاه صنعتی اصفهان برکات زیادی برای کشور داشته است.

دهقان با تاکید بر لزوم ارتقای برند و شناخت بیش از پیش کشور از توانمندی های این دانشگاه گفت: دانش آموختگان این دانشگاه قابل اتکا و توانمندند و این یک اعتبار عظیم است که باید از آن بیشتر استفاده کرد.

رییس دانشگاه صنعتی اصفهان نیز در این بازدید با اشاره به دستاوردهای پژوهشگران و فناوران این دانشگاه در حوزه های مختلف، به نقش آفرینی آنها در ارتقای زیرساخت های علمی و فناوری کشور در چهار دهه گذشته اشاره نمود.

سیدمهدی ابطحی با تأکید بر اثربخشی محققان دانشگاه صنعتی اصفهان، به اقدامات این مرکز علمی در حوزه بین الملل بویژه میز توسعه ارتباطات با سوییس و مرکز سرن (CERN) اشاره و توضیح داد: پژوهشگران و فناوران دانشگاه صنعتی اصفهان در 14 دانشکده و هشت پژوهشکده، آماده یاری به بخش های مختلف کشور در زمینه های علمی و فناوری هستند.

سرن(CERN) عظیمترین مجموعه آزمایشگاهی جهان در زمینه فیزیک ذرات بنیادی و فیزیک هسته ای است که در سال 1954 میلادی توسط سازمان اروپایی تحقیقات هسته ای ایجاد شد و در این مدت پژوهش های متعددی را به رهبری دانشمندان برتر جهان از جمله 6 دارنده جایزه نوبل به خاتمه رسانید؛ دانشگاه صنعتی اصفهان بعنوان نخستین دانشگاه ایرانی در سال 1398 به عضویت این مرکز درآمد.

در این بازدید، تعدادی از مدیران پژوهشی و فناوران دانشگاه صنعتی اصفهان به تشریح اقدامات، دستاوردها و توانمندی های محققان و پژوهشگران این دانشگاه پرداختند.

دانشگاه صنعتی اصفهان با حدود 10 هزار دانشجو و 500 عضو هیات علمی، یکی از دانشگاه های برتر کشور محسب می گردد.

اصفهان با بیش از 9 هزار واحد صنعتی و تولیدی، صنعتی ترین استان کشور بشمار می آید.

منبع: ایرنا
انتشار: 14 بهمن 1399 بروزرسانی: 14 بهمن 1399 گردآورنده: footballgahan15.ir شناسه مطلب: 1352

به "خبرنگاران سردار دهقان: اصفهان در بسیاری از صنایع نقش اول را دارد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "خبرنگاران سردار دهقان: اصفهان در بسیاری از صنایع نقش اول را دارد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید