خبرنگاران وزیر صنعت: تنظیم بازار شب عید با همکاری اصناف

به گزارش مجله فوتبال دوستان، تهران- خبرنگاران- وزیر صنعت، معدن وتجارت گفت: سیاست این وزارتخانه تنظیم بازار شب عید است که با بهره گیری از ظرفیت عظیم اصناف با اتکا به همراهی و همکاری سازنده مردم اجرا می گردد.

خبرنگاران وزیر صنعت: تنظیم بازار شب عید با همکاری اصناف

جهت دریافت مشاوره خدمات کاتالوگ تبلیغاتی از بهترین و مجربترین طراحان کشور همراه ما باشید. از طراحی تا چاپ کاتالوگ های تبلیغاتی حرفه ای را با بهترین قیمت از ما بخواهید.

برپایه گزارش شبکه اطلاع رسانی وزارتخانه مزبور، رضا رحمانی در جلسه شورای معاونین وزارت صنعت،ضمن یادآوری تمهیدات اتخاذ شده برای تنظیم بازار شب عید گفت: همراهی آحاد مردم در کنترل موثر بازار و حفظ آرامش آن در ایام پایانی سال کاملا معین کننده است و حتما باید مورد توجه قرار گیرد.

به گفته وی، همراهی و همکاری سازنده مردم به عنوان مصرف کننده کالا و یا در موقعیت عرضه کننده و فراوری کننده در تنظیم بازار، از مصادیق عینی و فرهنگی اقتصاد مقاومتی است.

رحمانی اضافه نمود: براساس پیگیری های صورت گرفته از سوی بخش های مختلف وزارت صنعتو همچنین سایر دستگاه های مرتبط، تدابیر خوبی برای تامین کالاهای اساسی، مایحتاج ضروری مردم و همچنین خدمات مورد احتیاج برای ایام پیش رو اتخاذ شده است.

وی اضافه نمود: موضوع تامین کالا از محل فراوریات داخلی نیز اولویت با اقلام پرمصرف این ایام است و سعی خواهد شد فرایند فراوری به خوبی حفظ و تقویت گردد.

وزیر صنعت، معدن و تجارت توضیح داد: بهره گیری از ظرفیت عظیم اصناف در حفظ آرامش بازار، از جمله تجربیات پیروز محسوب می گردد که باید در تنظیم بازار شب عید توجه ویژه ای بدان داشته باشیم.

رحمانی تاکید نمود: برای جلب مشارکت حداکثری مردم در تنظیم بازار، باید فرایند اقدامات به گونه ای باشد که آثار و نتایج آن برای هموطنان ملموس باشد؛ از این جهت اجرای طرح تشدید بازرسی و برخورد با تخلفات صنفی، فراوریی و خدماتی کاملا اثرگذار است.

وزیر صنعت در بخش دیگری از سخنان خود با اشاره به تداوم اجرای سیاست ممنوعیت واردات کالاهای خارجی که مشابه داخلی دارند، توضیح داد: این وزارتخانه در این تصمیم کاملا جدی است و این ممنوعیت ها را در تقویت فراوری داخل کاملا موثر می داند.

رحمانی اضافه نمود: این رویکرد و آثار تبعی آن در خودکفایی و قطع وابستگی بارها تشریح شده و امروز به سبب شرایط خاص کشور از اهمیت بیشتری نیز برخوردار است و به هیچ عنوان از این تصمیم عدول نخواهیم کرد.

وی اضافه نمود: همسو با این برنامه، سایر معبرهای ورودی کالا به کشور به شکل غیر قانونی و یا به تعبیری شبه قانونی نیز مورد توجه قرار گرفته است که بزودی نتایج آن تعیین خواهد شد.

منبع: ایرنا
انتشار: 19 فروردین 1399 بروزرسانی: 7 اردیبهشت 1400 گردآورنده: footballgahan15.ir شناسه مطلب: 754

به "خبرنگاران وزیر صنعت: تنظیم بازار شب عید با همکاری اصناف" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "خبرنگاران وزیر صنعت: تنظیم بازار شب عید با همکاری اصناف"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید