خبرنگاران 77 درصد نسخه پزشکان گلستان الکترونیکی تجویز می شود

به گزارش مجله فوتبال دوستان، گرگان - خبرنگاران - مدیرکل بیمه سلامت گلستان با اشاره به تجهیز 394 مطب استان به سامانه نسخه نویسی گفت که 77.4 درصد نسخه پزشکان طرف قرارداد این اداره کل به صورت الکترونیکی تجویز می شود.

خبرنگاران 77 درصد نسخه پزشکان گلستان الکترونیکی تجویز می شود

مهرداد کمانگری روز یکشنبه در مصاحبه با خبرنگار خبرگزاری جمهوری اسلامی بیان نمود: پزشکانی که طرح نسخه نویسی الکترونیکی را در مطب های خود به اجرا درآورده اند، طلب فروردین را دهم اردیبهشت از بیمه سلامت دریافت خواهند کرد در حالی که پرداخت طلب نسخه نویسی دفترچه ای با تاخیر چهار تا پنج ماهه همراه است.

کمانگری ادامه داد: همچنین از 207 داروخانه طرف قرارداد این اداره کل در گلستان، 206 داروخانه متصل به ارایه خدمات نسخه الکترونیکی پزشک بوده و تنها داروخانه باقی مانده فاقد این ظرفیت، به دلیل قرارداشتن در منطقه روستایی، تا به امروز تقاضایی برای ارجاع نسخه الکترونیکی از سوی پزشکان نداشت.

وی گفت: همچنین 54 مرکز آزمایشگاهی به جز یک مورد آن و 100 درصد سایر مراکز پزشکی طرف قرارداد این اداره کل در استان متصل به نسخه الکترونیکی پزشک بوده و آماده ارایه خدمات به بیماران هستند.

کمانگری افزود: از یکم اردیهشت ماه بیمه شدگان صندوق همگانی سلامت، یکم خرداد ماه بیمه شدگان روستایی و از یکم تیرماه سایر اقشار بیمه شده زیر پوشش این اداره کل در گلستان از مزایای نسخه نویسی الکترونیکی و خدمات آن برخوردار خواهند شد.

وی اجرایی شدن پرونده سلامت الکترونیک ایرانیان، به روز بودن اطلاعات پزشکی بیمه شدگان و قابل دسترسی برای ارایه خدمات درتمامی استان ها و حذف دفترچه و صرفه جویی در هزینه را از جمله مهم ترین کارکرد اجرای طرح نسخه نویسی الکترونیک پزشکان برشمرد.

مدیرکل بیمه سلامت گلستان گفت : به جز بیمه شدگان سازمان تامین اجتماعی، یک میلیون و 180 هزار نفر از جمعیت این استان زیر پوشش بیمه سلامت هستند که خدمات بیمه ای را در قالب پنج صندوق شامل کارکنان دولت، روستاییان، سایر اقشار(ایثارگران، طلاب، مددجویان بهزیستی و کمیته امداد) و همگانی سلامت و ایرانیان دریافت می کنند.

وی ادامه داد: بیشتر بیمه شدگان زیر پوشش این اداره کل با 800 هزار نفر جمعیت، روستاییان هستند.

اواخر سال 98 طرح پایلوت نسخه نویسی الکترونیک توسط اداره کل بیمه خدمات درمانی استان گلستان به جز گرگان در بقیه شهرها اجرا شده بود.

گلستان مطابق سرشماری نفوس و مسکن سال 95، یک میلیون و 869 هزار نفر جمعیت داردکه 47 درصد آنان ساکن مناطق روستایی هستند.

منبع: ایرنا
انتشار: 26 اردیبهشت 1400 بروزرسانی: 26 اردیبهشت 1400 گردآورنده: footballgahan15.ir شناسه مطلب: 1549

به "خبرنگاران 77 درصد نسخه پزشکان گلستان الکترونیکی تجویز می شود" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "خبرنگاران 77 درصد نسخه پزشکان گلستان الکترونیکی تجویز می شود"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید