خبرهای خوش برای کارگران؛ اعطای 200 هزار مسکن و کارت خرید 10 میلیونی به کارگران

به گزارش مجله فوتبال دوستان، خبرنگاران : رئیس فراکسیون کارگری گفت: با وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی به تفاهماتی دست پیدا کردیم که طی آن بتوانیم به کارگران مسکن و کارت خرید بدهیم.

خبرهای خوش برای کارگران؛ اعطای 200 هزار مسکن و کارت خرید 10 میلیونی به کارگران

جهت دریافت خدمات قیمت در ضد سرقت با گروه ساختمانی آبان در ارتباط باشید. گروه آبان ارائه دهنده بهترین درب ضد سرقت ایرانی و خارجی میباشد.

به گزارش خبرنگاران به نقل از ایلنا، علی بابایی، درباره این که این روزها با افزایش تورم و شرایط کشور کارگران با مسائل زیادی روبه رو شده اند و فراکسیون کارگری در این راستا چه اقداماتی انجام داده است، گفت: کارگران یکی از مواردی هستند که مظلوم ترین قشر جامعه به شمار می فرایند.

رئیس فراکسیون کارگری گفت: به دلیل تورم افسار گسیخته و ناملایماتی که در حوزه اقتصادی کشور این روزها شاهد هستیم، متاسفانه قشری که در مرض بیشترین آسیب ها قرار می گیرد؛ کارگری است.

وی با بیان این که در کشور سابقه ندارد ما کاری برای قشر کارگری به صورت تمام و کمال انجام داده باشیم، مطرح نمود: فراکسیون کارگری با مشاهده شرایط کشور تا جایی که توان داشت، کارهایی انجام داد؛ به طور مثال افزایش حق مسکن را پیگیری کردیم و افزایش هم پیدا کرد و دولت موظف به اجرایی شدن آن شد.

نماینده ساری و میاندرود ادامه داد: بحث دیگری که با وزیر تعاون، کار و رفاهی تفاهم کردیم، این بود که 200 هزار مسکن کارگران در سال 1399 در قالب مسکن ملی به این کارگران داده گردد.

وی اضافه نمود: پیشنهاد دادیم کارت الکترونیک خرید با اعتبارسنجی سازمان تامین اجتماعی در تفاهم با بانک مرکزی تا سقف 10 میلیون تومان با سود 4 درصد به تمامی کارگران در کل کشور داده گردد تا قدرت خرید داشته باشند.

رئیس فراکسیون کارگری در پاسخ به این سوال که کارگران امروز مطرح می نمایند نمایندگان باید از کوچک شدن سفره های شان جلوگیری نمایند، آیا می توان امیدوار بود که مجلس به یاری آن ها خواهد آمد، گفت: کارگر از اساس امیدی ندارد چراکه در همه شاخص ها و سناریوها کارگران بازنده هستند.

وی گفت: مزد بگیران در کل کشور با یک چالش جدی روبرو هستند مخصوصا مزد بگیرانی که حاشیه امن شغلی ندارد.

نماینده ساری و میاندرود اعلام کرد: یک موقع مزدبگیر کارمند نه این که شرایط اقتصادی خوبی داشته باشد اما بهتر از کارگر است؛ می داند حقوقی دارد اما کارگران نه امنیت اقتصادی دارند و نه امنیت شغلی که این شرایط آینده آنها را با مشکل روبرو می نماید.

وی گفت: باید سه محور دولت، کارفرما و آورده کار در بحث سه جانبه گرایی به تفاهم و قوانین مشترک برسند تا بتوانیم کاری انجام دهیم.

منبع: اقتصادنیوز
انتشار: 13 شهریور 1399 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: footballgahan15.ir شناسه مطلب: 1042

به "خبرهای خوش برای کارگران؛ اعطای 200 هزار مسکن و کارت خرید 10 میلیونی به کارگران" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "خبرهای خوش برای کارگران؛ اعطای 200 هزار مسکن و کارت خرید 10 میلیونی به کارگران"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید