دانشجویان فرانسوی تظاهرات کردند

به گزارش مجله فوتبال دوستان، دانشجویان فرانسه با برگزاری تجمعات مختلف در مراکز آموزش عالی این کشور ضمن اعتراض به سیاست های دولت این کشور، هشدار دادند که در صورت عدم اعطای یاری های اقتصادی دولتی به دانشگاه ها، در روز های آینده اعتصاب می نمایند.

دانشجویان فرانسوی تظاهرات کردند

به گزارش گروه دیگر رسانه های خبرنگاران، دانشجویان فرانسه در تازه ترین اقدام علیه دولت این کشور سه شنبه در دانشگاه های این کشور تجمع کردند و هشدار دادند که در اعتصاب های عمومی برنامه ریزی شده در روزهای آینده شرکت خواهند کرد.

به نوشته وبگاه رادیو بین المللی فرانسه اتحادیه دانشجویان فرانسه خواستار دریافت یاری های اقتصادی بیشتری از دولت امانوئل ماکرون رئیس جمهور این کشور شده است.

دانشجویان فرانسوی اواسط امروز در چند ساختمان دانشگاه های مختلف کشور تجمع نموده و تظاهراتی برگزار کردند که تا که تا غروب سه شنبه طول کشید.

در روزهای گذشته نیز یک دانشجوی 22 ساله این کشور در اعتراض به شرایط بد اقتصادی، خودسوزی کرد. این دانشجوی پسر کمی قبل از خودسوزی با انتشار یک مطلب در فیسبوک درباره این اقدامش گفته بود: من امانوئل ماکرون، فرانسوا اولاند، نیکلا سارکوزی و اتحادیه اروپا را به خاطر مرگم و ایجاد بلاتکلیفی درباره آینده همه مردم فرانسه مقصر می دانم.

بر اساس این گزارش، پنج اتحادیه دانشجویان فرانسه سه شنبه خواستار اقداماتی از سوی دولت شدند و اعلام کردند که احتیاج به افزایش یاری هزینه ها، خدمات مسکن، غذا و بهداشت دارند. چندی قبل نیز 47 استاد دانشگاه های فرانسه با حضور در دفتر روزنامه معروف لوموند خواستار افزایش اقدامات دولت برای برطرف مسائل اقتصادی دانشجویان شدند.

منبع: خبرگزاری دانشجو
انتشار: 22 دی 1398 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: footballgahan15.ir شناسه مطلب: 506

به "دانشجویان فرانسوی تظاهرات کردند" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "دانشجویان فرانسوی تظاهرات کردند"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید