در نظرسنجی ها، بایدن با اختلاف 14 درصدی از ترامپ پیشی گرفت

به گزارش مجله فوتبال دوستان، نتایج نظرسنجی جدید نشان می دهد جو بایدن نامزد دموکرات ها در انتخابات ریاست جمهوری بین رای دهندگان واجد شرایط آمریکایی با کسب 49 درصد آرا از دونالد ترامپ با احراز 35 درصد آرا جلو افتاده است.

در نظرسنجی ها، بایدن با اختلاف 14 درصدی از ترامپ پیشی گرفت

به گزارش روز دوشنبه موسسه نظرسنجی اِباکیوس (Abacus) که اعلام کرده دقیق ترین نظرسنجی ها را درباره انتخابات فدرال در سال 2019 انجام داده بود، در حالی که کمتر از 150 روز به انتخابات آمریکا مانده، از مردم آمریکا درباره گزینه آنها در انتخابات پیش رو پرسیده است.

این رسانه افزود: ترامپ در انتخابات سال 2016 پیروز شد هر چند که حمایت عمومی از او سه درصد کاهش یافته است. با این حال آمار جدید این شرکت نشان می دهد او امسال راستا دشواری را در پیش دارد به ویژه اینکه بین رای دهندگان واجد شرایط با اختلافی 14 درصدی از بایدن نامزد دموکرات ها عقب است.

این نتایج نشان داد در ایالت های تاثیرگذار در انتخابات که ترامپ در سال 2016 آرای بیشتری را کسب کرد بایدن با اختلاف 17 مرکز جلو است. در ایالات های حامی حزب دموکرات با اختلاف 22 درصدی در مقایسه با ترامپ پیشتاز است اما در ایالت های حامی جمهوریخواهان ترامپ با اختلاف 2 مرکز از بایدن جلوتر است.

این نتایج همچنین نشان داد بایدن بین رای دهندگان 50 و زیر 50 سال، با اختلاف بیشتری از ترامپ جلو است در حالی که حمایت از ترامپ بین رای دهندگان واجد شرایط 51 ساله و بالاتر در مقایسه با بایدن بیشتر است.

در بین رای دهندگان سفیدپوست (70 درصد رای دهندگان)، رقابت ترامپ و بایدن با 44 در مقابل 43 درصد آرا تنگاتنگ است. بایدن با اختلاف 77 مقابل 6 درصد، مورد حمایت رای دهندگان سیاهپوست است و در بین رای دهندگان هیسپانیک یا لاتین تبارها 61 در مقابل 19 درصد بوده است.

در بین رای دهندگان سفیدپوست دارای تحصیلات دانشگاهی، هرچند ترامپ با اختلاف 9 درصدی از بایدن جلوست اما رقابت تنگاتنگی بین آنها در بین سفیدپوستان دارای مدرک دانشگاهی وجود دارد.

در بین مردان، بایدن با اختلاف 13 درصدی جلوتر از ترامپ است هر چند که رقابت این دو در بین مردان سفیدپوست نزدیک است. بایدن با اختلاف 15 درصدی در بین زنان از حمایت بیشتری برخوردار است که این اختلاف در بین زنان سفیدپوست به 14 درصد می رسد.

همچنین بایدن با اختلاف کمتری در بین زنان سفیدپوست حاشیه نشین (7 درصد) از ترامپ جلوتر است.

در بین رای دهندگان واجد شرایط مستقل، بایدن با اختلاف 20 مرکز پیشتاز است. (42 در برابر 22 درصد)؛ این گروه از رای دهندگان ظاهرا در مقایسه با انتخابات سال 2016 انگیزه بیشتری برای شرکت در انتخابات دارند.

این نتایج نشان داد، فقط یک درصد رای دهندگان به هیلاری کلینتون نامزد دموکرات انتخابات 2016 به ترامپ رای خواهند داد در حالی که 9 درصد از رای دهندگان ترامپ در انتخابات قبلی به بایدن رای خواهند داد.

در بین افرادی که در سال 2016 در انتخابات شرکت نکردند اما جزو رای دهندگان واجد شرایط هستند، 49 درصد به بایدن و فقط 14 درصد به ترامپ رای خواهند داد.

وقتی از شرکت کنندگان در این نظرسنجی پرسیده شد که به نظر آنها چه کسی در انتخابات 2020 پیروز خواهد شد، 39 درصد بایدن و 36 درصد ترامپ را انتخاب کردند و 25 درصد گفتند هنوز مطمئن نیستند.

بیشتر شرکت کنندگان (54 درصد) گفتند، عملکرد ترامپ را قبول ندارند و مقبولیت شغلی ترامپ به عنوان رئیس جمهوری فقط 38 درصد بود. میزان محبوبیت شغلی ترامپ در بین جمهوریخواهان 83 درصد، دموکرات ها 13 و مستقل ها 26 درصد بود.

در بین رای دهندگان جوان، از هر چهار نفر فقط یک نفر در رده سنی 18 تا 30 سال عملکرد ترامپ را قبول داشتند که 15 درصد کمتر از دیگر رده های سنی بود. افراد 61 ساله به بالا با احتمال بیشتر، عملکرد ترامپ را قبول داشتند هر چند که میزان مقبولیت شغلی او حتی در بین این رده سنی نیز از 50 درصد بالاتر نرفت.

این نظرسنجی از بین 1500 نفر از افراد بزرگسال آمریکایی و در بازه زمانی بین 11 تا 13 ژوئن (22 تا 24 خرداد) و با ضریب خطای مثبت و منفی 2.5 درصد انجام شد.

بایدن از سال 2009 تا 2017 بعنوان چهل و هفتمین معاون رئیس جمهوری آمریکا در دوره ریاست جمهوری باراک اوباما بود.

انتخابات ریاست جمهوری 2020 آمریکا پنجاه و نهمین انتخابات ریاست جمهوری در آمریکا خواهد بود که قرار است در سوم نوامبر 2020 (سیزدهم آبان 1399) برگزار شود.،ایرنا

منبع: ایران آنلاین
انتشار: 23 مرداد 1399 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: footballgahan15.ir شناسه مطلب: 999

به "در نظرسنجی ها، بایدن با اختلاف 14 درصدی از ترامپ پیشی گرفت" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "در نظرسنجی ها، بایدن با اختلاف 14 درصدی از ترامپ پیشی گرفت"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید