روایت جدید از حادثه هواپیمای ماهان ، جنگنده های آمریکا چند مرتبه و به چه مدت برای هواپیمای ایرانی خطر آفریدند؟

به گزارش مجله فوتبال دوستان، شبکه پرس تی وی به نقل از منابع آگاه جزئیاتی مکانی و زمانی را خصوص مزاحمت و خطر ایجاد شده از سوی جنگنده های آمریکایی علیه هواپیمای مسافربری ماهان گزارش داد.

روایت جدید از حادثه هواپیمای ماهان ، جنگنده های آمریکا چند مرتبه و به چه مدت برای هواپیمای ایرانی خطر آفریدند؟

به گزارش مجله فوتبال دوستان به نقل از فارس، شبکه خبری انگلیسی زبان پرس تی وی به نقل از منابع آگاه در مورد تروریسم هوایی اخیر آمریکا علیه یک فروند هواپیمای مسافربری ایران گزارش داد جنگنده های آمریکا برای هواپیمای مسافربری ایران دو مرتبه به طول 6 دقیقه ایجاد مزاحمت و خطر کردند.

این شبکه همچنین گفت اقدام مذکور از سوی جنگنده های آمریکایی حاضر در اردن انجام شد. جنگنده های آمریکایی از پایگاه هوایی الازرق در اردن به منظور مزاحمت برای هواپیمای مسافربری خطوط هوایی ماهان بلند شدند و این مزاحمت ها دو مرتبه بود که بر فراز منطقه التنف سوریه و همچنین در مرز سوریه و لبنان انجام شد.

دو جنگنده آمریکایی پنجشنبه شب برای هواپیمای مسافربری شرکت هواپیمایی ماهان که راهی بیروت بود، در آسمان سوریه ایجاد مزاحمت کردند و خلبان برای فاصله دریافت از جنگنده ها ناچار به کاهش ارتفاع سریع شد که در این میان بعضی مسافران آسیب دیدند.

این اقدام واکنش جمهوری اسلامی ایران را به همراه داشت و سید عباس موسوی، سخنگوی وزارت امور خارجه هشدار داد در صورتی که هر حادثه ای برای هواپیمای ایرانی در جهت برگشت اتفاق افتد، تهران آمریکا را مسئول خواهد شناخت و این پیغام به دبیرکل سازمان ملل و سفیر سوئیس نیز داده شده است.

سخنگوی وزارت امور خارجه همچنین با توجه به قبول مسئولیت ایجاد خطر برای هواپیمای خطوط هوایی ماهان از سوی سخنگوی سازمان تروریستی سنتکام آمریکا، این اقدام ماجراجویانه و خطرناک را به شدت محکوم کرد و آن را ناقض حقوق بین الملل هوانوردی و مخل صلح و امنیت منطقه خواند.

در پی این حادثه، محمد جواد ظریف وزیر خارجه ایران نیز در توییتی مزاحمت جنگنده های آمریکایی برای پرواز ماهان را بی قانونی توصیف کرد و گفت قانون شکنان را باید قبل از اینکه فاجعه بیافرینند، متوقف کرد.

منبع: همشهری آنلاین
انتشار: 28 شهریور 1399 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: footballgahan15.ir شناسه مطلب: 1072

به "روایت جدید از حادثه هواپیمای ماهان ، جنگنده های آمریکا چند مرتبه و به چه مدت برای هواپیمای ایرانی خطر آفریدند؟" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "روایت جدید از حادثه هواپیمای ماهان ، جنگنده های آمریکا چند مرتبه و به چه مدت برای هواپیمای ایرانی خطر آفریدند؟"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید