سفیر مسکو در لندن: فقط سازمان ملل حق تحریم علیه کشورها را دارد

به گزارش مجله فوتبال دوستان، سفیر روسیه در لندن با اشاره به اینکه فقط سازمان ملل حق اعمال تحریم علیه دیگر کشورها را دارد تاکید نمود که مسکو تحریم های یکجانبه علیه خود را پاسخ خواهد داد.

سفیر مسکو در لندن: فقط سازمان ملل حق تحریم علیه کشورها را دارد

همراه دور زمین باشید و با تور روسیه ارزان از کاخ کرملین دیدن کنید و در شهرهای زیبای مسکو و سوچی گشتی بزنید و خاطرات زیبایی برای خود رقم بزنید.

به گزارش گروه بین الملل مجله فوتبال دوستان، آندری کلین سفیر مسکو در لندن در مصاحبه با شبکه بی بی سی تاکید نمود که روسیه راهی برای تنبیه آنهایی که تحریمهای یکجانبه علیه شهروندان روس به عنوان بخشی از قانون ماگنیتسکی اعمال می نمایند پیدا خواهد نمود.

وی اضافه کرد: به عقیده من مسکو راهی برای تنبیه کشورهایی که از این نوع تحریم علیه روسها استفاده می نمایند پیدا خواهد نمود چرا که این تحریمها را غیرقانونی می داند.

کلین در ادامه مصاحبه خود تاکید نمود که تنها یک نهاد است که می تواند علیه دیگر کشورها تحریم اعمال کند و آن سازمان ملل متحد است.

دولت انگلیس اخیرا به پیروی از قانون آمریکایی ماگنیتسکی اعلام نمود از این پس تحریم هایی مستقل از اتحادیه اروپا را علیه ناقضان حقوق بشر در دنیا به اجرا می گذارد.

به همین دلیل، دومینیک راب وزیر خارجه این کشور نام چندین فرد و نهاد روسیه را در لیست تحریمهای لندن قرار داد. قانون ماگنیستکی در ماه مه 2018 در انگلیس تصویب شده بود و به نظر می رسد بعد از خروج رسمی لندن از اتحادیه اروپا وارد مرحله اجرایی شده است.

قانون ماگنیستکی برگرفته از اسم سرگئی ماگنیتکسی وکیل روسی است که در سال 2009 در بازداشتگاه مسکو فوت کرد. وی به اتهام تقلب مالیاتی بازداشت شده بود. لندن مدعی است افراد و نهادهایی که تحریم نموده است در فرایند شکنجه و مرگ ماگنیستکی دخالت داشته اند.

در میان این افرد الکساندر باستریکن رئیس کمیته تحقیقات، ویکتور گرین معاون دادستان عمومی روسیه و چند قاضی و مقام دیگروزارت داخلی روسیه دیده میشود.

این افراد از ورود به خاک انگلیس منع شده و هرگونه تجارت شرکتها و افراد انگلیسی با این افراد تحت تحریم قرار گرفته است.

در پاسخ به تصویب قانون ماگنیستکی در آمریکا، روسیه نیز طرحی را به تصویب رساند و فرزندخواندگی بچه ها روسی را برای آمریکایی ها ممنوع نمود و ماجرای ماگنیتسکی به یک تنش سیاسی بین مسکو و واشنگتن تبدیل شد.

کشورهای اروپایی طی سالهای اخیر به بهانه مختلف از جمله الحاق شبه جزیره کریمه به روسیه تحریمهایی را علیه مسکو وضع نموده اند.

منبع: خبرگزاری فارس
انتشار: 21 شهریور 1399 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: footballgahan15.ir شناسه مطلب: 1058

به "سفیر مسکو در لندن: فقط سازمان ملل حق تحریم علیه کشورها را دارد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "سفیر مسکو در لندن: فقط سازمان ملل حق تحریم علیه کشورها را دارد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید