سه راه خانه دار شدن کارگران

به گزارش مجله فوتبال دوستان، یک مقام مسئول کارگری با اعلام راه چاره های خانه دار شدن کارگران گفت: دولت رئیسی به شرط داشتن یک تیم همراه بازار مسکن را سر و سامان می دهد.

سه راه خانه دار شدن کارگران

به گزارش ایسنا، هادی ابوی با اشاره به برنامه دولت رئیسی برای خانه دار شدن اقشار جامعه به ویژه کارگران اظهار کرد: این که از زمین های در اختیار سازمانها، ارگان ها و دستگاه ها برای تامین مسکن کارگران استفاده کنیم و وام و تسهیلات کم بهره در اقساط بلند به آن ها بدهیم ایده بسیار خوبی است و اگر آقای رئیسی این ایده را محقق کند گام بزرگی در راستای خانه دار شدن کارگران برداشته ایم.

وی اضافه کرد: ما می توانیم تعاونی های مسکن کارگری را فعال کنیم و مثل دهه 60 و 70 زمین های رایگان در اختیارشان بگذاریم و پول زمین را در مراحل بعدی و هنگام تحویل سند از کارگران بگیریم.

ابوی گفت: اگر کارگر بخواهد فقط پول زمین را بدهد باید کلی زیر بار قرض و بدهی برود در صورتی که همین حالا مالکانی داریم که حاضرند زمین هایشان را در این طرح مشارکت بدهند و از محل افزایش ارزش اضافه کرده ای که این زمین ها برایشان در پی دارد، سودشان را دریافت نمایند.

دبیر کل کانون عالی انجمن های صنفی کارگران در ادامه به سه راه چاره تامین مسکن کارگران اشاره و اظهار داشت: در گام اول دولت باید در تامین زمین یاری کند که خوشبختانه زیاد است، دوم اختصاص وام های بلند مدت و کم بهره است که کارگران از عهده پرداخت اقساط وام برآیند و سوم اعمال نظارت بر طرح های مسکن و ساخت و ساز که باید صورت گیرد.

ابوی در پاسخ به این پرسش که آیا دولت رئیسی می تواند به ساماندهی بازار مسکن یاری کند؟ گفت: با شناخت و جدیتی که از ایشان داریم می تواند بازار مسکن را سر و سامان دهد منتها برای انجام این کار ضروری است یک تیم همراه داشته باشد که عزم و اراده برای ساماندهی بازار مسکن داشته باشد.

وی در عین حال با اشاره به تاخیر بسیار در ساخت و تحویل مسکن مهر گفت: کارگران زیادی به امید خانه دار شدن در این طرح ثبت نام کردند، ولی با گذشت چند دولت هنوز واحد های خود را تحویل نگرفته اند؛ مسکن مهر علنا در چهار سال اول دولت قبل بدون نتیجه متوقف بود و هیچ رغبت و اقدامی را در مورد تکمیل مسکن مهر شاهد نبودیم و در چهار سال دوم به آن پرداخته شد که امیدواریم با توجه به عزم و اراده ای که در دولت تازه وجود دارد کارگران هرچه زودتر واحدهایشان را تحویل بگیرند.

دبیر کل کانون عالی انجمن های صنفی کارگران در خاتمه آمادگی کامل تعاونی ها و تشکل های کارگری را برای هرگونه یاری به دولت تازه اظهار داشت.

منبع: فرارو
انتشار: 22 مرداد 1400 بروزرسانی: 22 مرداد 1400 گردآورنده: footballgahan15.ir شناسه مطلب: 1696

به "سه راه خانه دار شدن کارگران" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "سه راه خانه دار شدن کارگران"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید