ضرورت تحقیق برای اثبات قانونی بودن فعالیت هانتر بایدندر اوکراین

به گزارش مجله فوتبال دوستان به نقل از رویترز، مایکولا آزاروف نخست وزیر پیشین اوکراین در یک مصاحبه گفت که این کشور اروپایی باید در خصوص فعالیتهای هانتر بایدن پسر جو بایدن- معاون سابق ریاست جمهوری آمریکا و نامزد کنونی انتخابات ریاست جمهوری 2020- تحقیق کند تا معین گردد که آیا نقش و فعالیت وی در شرکت گاز اوکراینی بوریسما (Burisma) با قوانین اوکراین همخوانی دارد یا خیر.

ضرورت تحقیق برای اثبات قانونی بودن فعالیت هانتر بایدندر اوکراین

آزاروف در گفته های خود ذکر نکرد که کدام قوانین اوکراین مدنظر اوست.

گفتنی است که نقش و نوع فعالیت هانتر بایدن در شرکت گاز اوکراینی بوریسما پس از انتشار متن گفتگوی جنجالی دونالد ترامپ رئیس جمهوری آمریکا با ولادیمیر زلنسکی همتای اوکراینی اش در مورد انجام تحقیقات در مورد فعالیتهای وی در اوکراین، مورد توجه مقامات و رسانه ها نهاده شد.

سخنگوی تیم انتخاباتی جو بایدن از هرگونه اظهارنظر درباره سخنان آزاروف خودداری کرد.

در همین ارتباط، دایره ملی ضد فساد اوکراین روز آدینه اعلام نمود که در مورد فعالیت شرکت بوریسما در فاصله سالهای 2010 تا 2012 در حال اجرا تحقیقات است، اما تغییرات حاصله در هیأت مدیره این شرکت پس از پیوستن هانتر بایدن به آن در سال 2014 را آنالیز نمی کند.

گفتنی است که دموکراتهای مجلس نمایندگان آمریکا در کوشش برای پیگیری تحقیقات جهت استیضاح ترامپ هستند. قانونگذاران در حال آنالیز این موضوع هستند که آیا اقدامات ترامپ امنیت ملی و صحت انتخابات در آمریکا را به مخاطره می اندازد یا خیر و می گویند که ترامپ برای پیروزی مجدد در انتخابات ریاست جمهوری از رهبری خارجی یک مساعدت سیاسی درخواست نموده است.

منبع: خبرگزاری مهر
انتشار: 11 آبان 1398 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: footballgahan15.ir شناسه مطلب: 327

به "ضرورت تحقیق برای اثبات قانونی بودن فعالیت هانتر بایدندر اوکراین" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "ضرورت تحقیق برای اثبات قانونی بودن فعالیت هانتر بایدندر اوکراین"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید