متهم شدن صلحبانان اتحادیه آفریقا به استفاده از سلاح علیه تظاهرات کنندگان در سومالی

به گزارش مجله فوتبال دوستان، شخصیت های سومالی نیروهای امنیتی این کشور و صلحبانان اتحادیه آفریقا را به آتش گشودن بر روی تظاهرات مسالمت آمیز مردم متهم کردند.

متهم شدن صلحبانان اتحادیه آفریقا به استفاده از سلاح علیه تظاهرات کنندگان در سومالی

با تور آفریقای جنوبی ارزان یه جذابترین کشور قاره آفریقا سفر کنید، ترکیبی از سافاری های دلنشین و اقامت در هتل های لوکس را در این سفر پر هیجان تجربه کنید.

به گزارش گروه بین الملل خبرنگاران به نقل از پایگاه خبری الصومال الجدید شیوخ قبائل، اندیشمندان و تشکلات مدنی ایالت هیران واقع در مرکز سومالی، نیروهای امنیتی و صلحبانان اتحادیه آفریقا مستقر در این کشور را متهم کردند که به سمت تظاهرات مسالمت آمیز شهروندان بلدوین (مرکز ایالت هیران) آتش گشوده و شماری از آنان را دستگیر نموده اند.

جدیدترین خبرها و تحلیل های ایران و دنیا را در کانال تلگرامی خبرنگاران بخوانید. (کلیک کنید)

این شخصیت های سومالی با انتشار بیانیه ای مشترکی درباره پیامدهای این اقدام نیروهای دولتی و صلحبانان اتحادیه آفریقا هشدار دادند و اعلام کردند: حمله به تظاهرات نمایندگان جزئی از وظایف و ماموریت های صلحبانان اتحادیه آفریقا نیست.

جدیدترین خبرها و تحلیل های ایران و دنیا را در کانال اینستاگرامی خبرنگاران بخوانید. (کلیک کنید)

در این بیانیه از سازمان ملل، اتحادیه آفریقا، سازمان عفو بین الملل خواسته شده است که درباره حمله صلحبانان اتحادیه آفریقا (نظامیان جیبوتی و اتیوپی) به تظاهرات نمایندگان در شهر بلدوین تحقیق نمایند.

شخصیت های سومالیایی در بیانیه خود از حملات صلحبانان اتحادیه آفریقا به تظاهرات نمایندگان طی دو روز گذشته به شدت انتقاد و اعلام کردند: طی این حملات صدها شهروند دستگیر شده اند و این در حالی است که این اقدام صلحبانان اتحادیه آفریقا بر خلاف توافقنامه ای است که این اتحادیه با دولت فدرال سومالی امضاء نموده است.

این شخصیت ها، دفتر نمایندگی اتحادیه آفریقا در سومالی را به نقض تمام قوانین این کشور از جمله حق برگزاری تظاهرات متهم کردند و خواهان سرانجام دادن به اقدامات هراس انگیز و آزار و اذیت تظاهرات نمایندگان در ایالت هیران شدند.

دربیانیه شخصیت های سومالی به علت تظاهرات مسالمت آمیز شهروندان بلدوین و تعداد افرادی که در این تظاهرات کشته و یا زخمی شده اند، هیچ اشاره ای نشده است.

منبع: خبرگزاری تسنیم
انتشار: 10 دی 1399 بروزرسانی: 10 دی 1399 گردآورنده: footballgahan15.ir شناسه مطلب: 1290

به "متهم شدن صلحبانان اتحادیه آفریقا به استفاده از سلاح علیه تظاهرات کنندگان در سومالی" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "متهم شدن صلحبانان اتحادیه آفریقا به استفاده از سلاح علیه تظاهرات کنندگان در سومالی"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید