مواجهه پیروز با کرونا اعتماد مردم به حاکمیت را افزایش داد

به گزارش مجله فوتبال دوستان، یک جامعه شناس اطلاح طلب، برخلاف فضاسازی های مسموم افراطیون مدعی اصلاحات توضیح داد: رابطه مردم با حاکمیت در روز های کرونایی مثبت و خوب است.

مواجهه پیروز با کرونا اعتماد مردم به حاکمیت را افزایش داد

به گزارش گروه سیاسی مجله فوتبال دوستان، محمدتقی آزاد ارمکی در تبادل نظر با فرارو و در پاسخ به این سوال که رابطه مردم و نظام حکمرانی در روز های کرونایی چطور است؟، گفت: من فکر می کنم، رابطه مردم با حاکمیت مشخصا رابطه ای خوب است. یعنی رابطه تزاحمی نیست و همچنین مبتنی بر یک ندیده شدن هم نیست. به اصطلاح وقتی حاکمیت به مردم توصیه می نماید در خانه های شان بمانند، می پذیرند و ترددشان در معابر عمومی حتما کمتر از آنی است که تصور می شد. در واقع باید گفت، در این روز ها رابطه مردم با سیستم، رابطه ای خوب است.

وی می افزاید: وقتی مردم به واسطه آگاه بودن از خبر های دیگر کشور های جهان، عملکرد دولت را نسبت به آنچه در جا های دیگر اتفاق می افتد، مطلوب می بینند، پیش خود می گویند خب! مسئولین در حال کوشش برای کاهش دغدغه های ما هستند. طبیعی است، در چنین حالتی اعتمادی که کمتر شاهدش بودیم، به دست می آید. البته نظام سیاسی هم این موضوع را بسیار جدی گرفته است. چون تلفات کرونا باعث خدشه دار شدن مشروعیت خواهد شد و همچنین اگر خطر در نطفه خنثی نگردد، مهار کرونای توسعه یافته بسیار سخت می گردد. مسئولین همچنین این را هم می دانند، اگر خسارات بیش از حد باشد، باید پاسخگو باشند. نکته مهم دیگر چیزی جز این نیست که به قول معروف کار به کاردان سپرده شده است. یعنی وزارت بهداشت اداره بحران را در دست گرفته است. با توجه به اینکه به دلیل تحریم امکانات پزشکی، درمانی و آزمایشگاهی مان محدود است، نظام کارشناسی هم در حد توانایی به خوبی توانسته از پس کار بر بیاید. آنهم در شرایطی که جهان حتی در شرایط کرونایی هم دست از عناد و دشمنی علیه ایران بر نداشته است.

آزاد ارمکی گفت: در تاریخ معاصر ایران این همبستگی و این واقع بینی کم نظیر است. ما حتی در ایام جنگ هم همصدایی این روز ها را نداشتیم.

منبع: خبرگزاری دانشجو
انتشار: 20 خرداد 1399 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: footballgahan15.ir شناسه مطلب: 902

به "مواجهه پیروز با کرونا اعتماد مردم به حاکمیت را افزایش داد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "مواجهه پیروز با کرونا اعتماد مردم به حاکمیت را افزایش داد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید