نجات جان 17 خدمه شناور پانامایی به وسیله شناورهای ایرانی

به گزارش مجله فوتبال دوستان، مدیرکل ایمنی و حفاظت دریایی سازمان بنادر و دریانوردی جزییات سانحه آتش سوزی شناور پانامایی در 30 مایلی جنوب بندر دیر را تشریح کرد و از نجات جان 17 خدمه این شناور به وسیله شناورهای جستجو و نجات و شناورهای آتشخوار دریایی سازمان بنادر و دریانوردی اطلاع داد.

نجات جان 17 خدمه شناور پانامایی به وسیله شناورهای ایرانی

به گزارش سازمان بنادر و دریانوردی، نادر پسنده گفت: کشتی تانکر گلدن تری (Golden Tree) تحت پرچم کشور پاناما و مالکیت کشور چین، بعد از ظهر 16 بهمن ماه 1400 در 30 مایلی جنوب بندر دیر دچار آتش سوزی در موتورخانه شد و ضمن اعلام اضطرار از نزدیک ترین مرکز هماهنگی نجات دریایی، درخواست یاری کرد.

وی ادامه داد: به محض دریافت پیغام اضطرار و با وجود شرایط نامناسب دریا و وجود امواج بزرگ، واحدهای جستجو و نجات دریایی و شناورهای آتشخوار با نیروهای متخصص راهی منطقه شدند و 17 نفر از خدمه شناور دچار سانحه با ملیت های مختلف از خطر احتمالی سرایت حریق به محموله خطرناک کشتی، نجات داده شده و به بندر دیر منتقل شدند.

مدیرکل ایمنی و حفاظت دریایی سازمان بنادر و دریانوردی با بیان اینکه فرمانده و دو نفر از خدمه نیز جهت مشارکت در عملیات اطفا حریق موتورخانه کشتی در شناور مضطر باقی ماندند، گفت: هم اکنون شناورهای جستجو و نجات و شناورهای آتشخوار دریایی سازمان بنادر و دریانوردی در منطقه حاضر هستند و طبق گزارشات دریافت شده از فرمانده شناور مضطر، حریق به صورت کامل اطفا و کنترل شده است.

پسنده ادامه داد: علاوه بر این، خدمه شناور مضطر پس از دریافت مراقبت ها و خدمات لازم، در حال بازگشت به شناور خود هستند تا شناور پس از تعمیرات لازم بتواند به سفر خود ادامه دهند.

منبع: فرارو
انتشار: 4 فروردین 1401 بروزرسانی: 4 فروردین 1401 گردآورنده: footballgahan15.ir شناسه مطلب: 1939

به "نجات جان 17 خدمه شناور پانامایی به وسیله شناورهای ایرانی" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "نجات جان 17 خدمه شناور پانامایی به وسیله شناورهای ایرانی"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید