واشنگتن از مذاکرات اربیل-بغداد حمایت کرد

به گزارش مجله فوتبال دوستان، آمریکا موضعگیری خود را درباره دور آینده مذاکرات میان بغداد و اربیل درباره اختلاف های موجود میان دو طرف خاطرنشان کرد.

واشنگتن از مذاکرات اربیل-بغداد حمایت کرد

به نقل از خبرگزاری شفق نیوز، احتمالا در هفته جاری هیاتی از دولت اقلیم کردستان عراق به بغداد خواهد رفت تا پس از دو دوره مذاکره که در ماه های قبل انجام شدند، سومین دور مذاکرات را با بغداد برای رسیدن توافقی در خصوص اختلاف نظرهای موجود و در راس آنها دو مساله نفت و سهمیه اربیل در بودجه دولت مرکزی شروع کند.

دفتر اطلاع رسانی سفارت آمریکا در بغداد به شفق نیوز اظهار داشت: دولت های بغداد و اربیل را برای ورود به مصاحبهیی سازنده جهت رسیدن به راهکار هایی برای مسائل موجود تشویق می کنیم.

این سفارت خانه پیشتر به این سوال که واشنگتن چگونه در آستانه ازسرگیری مذاکرات میان اربیل-بغداد از این مصاحبه حمایت می نماید، پاسخ داده بود.

دور جدید مذاکرات اربیل-بغداد به ویژه پس از تصمیم کابینه قبلی عراق به ریاست عادل عبدالمهدی در آوریل گذشته برای قطع حقوق کارمندان اربیل، بر دو موضوع نفت و سهم اقلیم از بودجه دولت مرکزی متمرکز است.

کابینه فعلی به ریاست مصطفی الکاظمی تنها یک ماه حقوق این کارمندان را پرداخت کرد و ادامه پرداخت حقوق ماه های دیگر را به حصول توافقی نهایی با اربیل درباره اختلاف نظرهای موجود مشروط کرد.

بعضی ناظران بر این باورند که بغداد از مساله حقوق کارمندان به عنوان اهرمی برای تحت فشار گذاشتن اربیل و تحمیل شروط خود در اختلاف نظرهای چند ساله دو طرف استفاده می نماید.

این دو طرف سال هاست درباره موضوعات مختلفی با یکدیگر اختلاف نظر دارند که در راس آنها مناطق مورد اختلاف، چگونگی مدیریت منابع نفتی، بودجه نیروهای پیشمرگ و سایر مسایل قرار دارند.،ایسنا

منبع: ایران آنلاین
انتشار: 27 مرداد 1399 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: footballgahan15.ir شناسه مطلب: 1007

به "واشنگتن از مذاکرات اربیل-بغداد حمایت کرد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "واشنگتن از مذاکرات اربیل-بغداد حمایت کرد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید