واکنش تند وزیر بهداشت به اجرای طرح ترافیک

به گزارش مجله فوتبال دوستان، سعید نمکی درباره مباحث مطرح شده در زمینه اجرای طرح ترافیک در پایتخت گفت: بحث طرح ترافیک را دوستان مطرح کردند من به آقای شهردار هم عرض کردم که ما موافق تراکم جمعیت در منطقه محدوده طرح ترافیک نیستیم. برای ما امروز مهم ترین عامل مهار کروناست. آلودگی هوا آنقدر برای ما مهم نیست و در حال حاضر اولویت اول ما نیست؛ کمااینکه در تهران آلودگی هوای آنچنانی هم نداشتیم.

واکنش تند وزیر بهداشت به اجرای طرح ترافیک

به گزارش ایسنا، وی اضافه کرد: متاسفانه به ناوگان مترو و اتوبوسرانی ما هیچ چیزی در آن ها اضافه نشده است. ماسک را هم در این فضا ها اجباری کردیم، اما وقتی استفاده از ماسک را در ساعات پیک تردد اجباری می کنیم و مردم در گرمای هوا وارد ناوگان حمل و نقل عمومی می شوند، ممکن است چند دقیقه آن را بردارند؛ چراکه نمی توانند نفس بکشند و در همان لحظه می تواند ویروس را منتشر کند.

وی گفت: بنابراین وقتی ناوگان حمل و نقل عمومی اعم از اتوبوس و مترو را نتوانستیم ترمیم کنیم، تعداد اتوبوسی که قرار شده بود اضافه گردد، به ناوگان نیاوردیم، قطعا ما به عنوان متولی سلامت می ایستیم تا حداقل مردم بتوانند از خودروی شخصی استفاده نمایند تا خطر را کاهش دهیم.

نمکی ادامه داد: در جلسه ای که با آقای شهردار و آقای وزیر کشور داشتیم اعلام کردند که می خواهیم به نحوی عمل کنیم که در ساعاتی که مردم به سمت محل کار می فرایند و در ساعاتی که از محل کار بازمی گردند، طرح ترافیک را حذف نموده و دوربین ها را خاموش کنیم و فقط مانع ورود برخی از پلاک های شهرستان ها شویم که وارد تهران و محدوده طرح ترافیک می شوند و همه چیز را به هم می ریزند.

وی اضافه کرد: ما اعلام کردیم که چند روزی با شما راه می آییم، اما بدانید که من در زمینه سلامت مردم با احدی رودربایستی ندارم و با هیچ کس هم شوخی ندارم. اگر ببینم که حتی دو درصد بار مسافر مترو و اتوبوس افزایش یافته و به این دلیل فاصله گذاری ها به هم می ریزد، قطعا اعلام می کنم که شرایط طرح ترافیک به قبل بازگردد.

منبع: فرارو
انتشار: 12 مرداد 1399 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: footballgahan15.ir شناسه مطلب: 976

به "واکنش تند وزیر بهداشت به اجرای طرح ترافیک" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "واکنش تند وزیر بهداشت به اجرای طرح ترافیک"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید