وزارت خارجه چین: اوضاع کل مناطق مرزی چین-هند باثبات و تحت کنترل است

به گزارش مجله فوتبال دوستان، دو طرف چین و هند به وسیله مجاری نظامی و دیپلماسی به گفت وگو و مذاکره با یکدیگر پرداختند و برای یافتن راه حلی در جهت سرانجام دادن شرایط وخیم ناشی از درگیری دره گالوان به توافق رسیدند.

وزارت خارجه چین: اوضاع کل مناطق مرزی چین-هند باثبات و تحت کنترل است

به گزارش گروه بین الملل مجله فوتبال دوستان به نقل از رادیو بین المللی چین، امروز پنجشنبه 18 ژوئن (29 خرداد)، جائو لی جیان سخنگوی وزارت خارجه چین در نشست خبری هفتگی این وزارت خانه در خصوص گفت وگوی تلفنی وزاری خارجه چین و هند و درگیری های مرزی اخیر دو کشور گفت: با توجه به اتفاقاتی که اخیراً در مرز غربی چین با هند افتاد، وزیر خارجه چین اعتراض شدید دولت چین را به همتای هندی خود گفت. چین چندین بار تأکید نموده است که علت بروز درگیری های اخیر، عبور نیروی های نظامی هند از خط مرزی دو کشور، بر هم زدن آرامش دره گالوان از سوی آنان و درگیری با نیروهای چینی بوده است که در این بین تلفات جانی نیز بر جای مانده است.

پس از بروز این اتفاق، دو طرف چین و هند به وسیله مجاری نظامی و دیپلماسی به گفت وگو و مذاکره با یکدیگر پرداختند و برای یافتن راه حلی در جهت انتها دادن شرایط وخیم ناشی از درگیری دره گالوان به توافق رسیدند و تصمیم گرفتند با رعایت توافقات فرماندهان دو کشور، هر چه وزدتربه تنش در این منطقه انتها دهند و صلح و آرامش مناطق مرزی چین و هند را حفظ نمایند.

اکنون، اوضاع کل مناطق مرزی چین و هند باثبات و تحت کنترل است. اطمینان داریم با رعایت توافقات مهم رهبران دو کشور، دو طرف می توانند به طور مناسب شرایط کنونی را کنترل و به طور مشترک صلح و ثبات مناطق مرزی دو کشور را حفظ نمایند و به فرایند پیشرفت سالم و باثبات روابط چین و هند ادامه دهند.

منبع: خبرگزاری تسنیم
انتشار: 10 شهریور 1399 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: footballgahan15.ir شناسه مطلب: 1036

به "وزارت خارجه چین: اوضاع کل مناطق مرزی چین-هند باثبات و تحت کنترل است" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "وزارت خارجه چین: اوضاع کل مناطق مرزی چین-هند باثبات و تحت کنترل است"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید