وزارت کار در برگزاری جلسه شورای عالی کار وقت کشی می نماید

به گزارش مجله فوتبال دوستان، رئیس کمیته دستمزد شورای اسلامی کار با اشاره به اینکه در بند 7 و 8 بخشنامه مزد 99 به افزایش حق مسکن و بازنگری مولفه های مزدی اشاره شده است گفت: عدم برگزاری جلسه شورای عالی کار وقت کشی دولت است.

وزارت کار در برگزاری جلسه شورای عالی کار وقت کشی می نماید

به گزارش گروه مالی مجله فوتبال دوستان، فرامرز توفیقی درباره لغو جلسه شورای عالی کار برای آنالیز مولفه های مزدی و افزایش حق مسکن کارگران گفت: دلایل بیان شده برای لغو جلسه منطقی نبود، چرا که طی سال های اخیر پای ثابت جلسات وزیر کار بوده است. فقط وزیر کار است که همیشه در جلسات شورای عالی کار حضور پیدا می نماید. معاونی که از سوی وزرات صمت طی سال های اخیر در جلسات شورای عالی کار شرکت می کرد با تغییر وزرا باز هم فرد ثابتی بود.

وی با اشاره به گره زدن افزایش دستمزد بازنشستگان تأمین اجتماعی به دستمزد کارگران گفت: وارد سومین ماه سال 99 شده ایم و پیش بینی می گردد که عدم افزایش دستمزد بازنشستگان تأمین اجتماعی باعث ایجاد التهابی جدید در جامعه گردد.

رئیس کمیته دستمزد شورای عالی کار با اشاره به وقت کشی وزارت کار در برگزاری جلسات شورای عالی کار برای بازنگری دستمزد 99 کارگران گفت:اگر قرار است در راستای فرمایشات رهبر معظم انقلاب برای شنیده شدن نظرات کارگران و رعایت عدالت مزدی، قدمی برداشته گردد، ضرورت دارد که این کار زودتر انجام گیرد. طولانی شدن جلسات دستمزد باعث بدبینی کارگران می گردد، چرا که دستمزد فعلی کفاف زندگی را نمی دهد.

وی با اشاره به بخشنامه دستمزد 99 گفت: در بند 7 و 8 این آیین نامه شرایط برای بازنگری در دستمزد 99 فراهم شده است. شرکای اجتماعی در بستر قانون همیشه آمادگی مذاکره پیرو رسیدن به یک وفاق و همدلی مناسب را دارند.

در بند 7 و 8 بخشنامه مزد 99 آمده است: شورای عالی کار جابه جایی بخشی از مبلغ ریالی مزایای مستمر موضوع تبصره (3) ماده (36) قانون کار با مزد مصوب را طی سال 1399 در صورت فراهم بودن شرایط مالی کشور در دستور کار قرار خواهد داد. پیشنهاد افزایش یاری هزینه مسکن سال 1399 با توافق طرفین و تصویب شورای عالی کار به هیأت وزیران ارسال خواهد شد.

منبع: خبرگزاری دانشجو
انتشار: 22 تیر 1399 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: footballgahan15.ir شناسه مطلب: 969

به "وزارت کار در برگزاری جلسه شورای عالی کار وقت کشی می نماید" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "وزارت کار در برگزاری جلسه شورای عالی کار وقت کشی می نماید"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید