وزیر دفاع لیبی: حمایت فرانسه از حفتر شرم آور است

به گزارش مجله فوتبال دوستان، صلاح الدین النمروش وزیر دفاع لیبی با انتقاد از عملکرد فرانسه در قبال لیبی حمایت این کشور از حفتر را شرم آور خواند.

وزیر دفاع لیبی: حمایت فرانسه از حفتر شرم آور است

با ما همراه باشید و با تور فرانسه ارزان از کشور عشاق دیدن کنید و در شهرهای پاریس، مارسی بگردیم و برج ایفل ، موزه لوور و دیگر جذابیت های این شهر زیبا را ببینیم

به گزارش امروز (شنبه) روزنامه القدس العربی النمروش روز آدینه در مصاحبه ای با شبکه فرانس24 گفت: شرم آور است که فرانسه سالها از (خلیفه کودتا) حفتر حمایت کند و امیدواریم که موضع خود را تغییر دهد.

وزیر دفاع لیبی با تاکید بر آمادگی دولت وفاق ملی برای مصاحبه با طرف مقابل جهت دستیابی به یک راه چاره سیاسی گفت: این آمادگی به شرطی است که حفتر و عقیله صالح، رئیس مجلس طبرق (در شرق) کاملا در حاشیه قرار بگیرند و نقشی در این مذاکرات نداشته باشند.

وی گفت: ما در حال کشف گورهای دسته جمعی جدید در ترهونه و جنوب طرابلس هستیم، جنایاتی که حفتر آن را مرتکب شده و او بدون شک یک جنایتکار جنگی است و جای او در زندان است.

النمروش بار دیگر با بیان اینکه در صورت ادامه نقض آتش بس از طرف نیروهای حفتر از این توافق خارج خواهد شد اضافه نمود: در حالی که دولت وفاق ملی به توافق آتش بس احترام می گذارد حفتر با پشتیبانی مزدوران، جنوب لیبی را هدف قرار می دهد.

یکشنبه گذشته ارتش لیبی بیان کرد که شبه نظامیان حفتر با نقض آشکار توافق آتش به یکی از اردوگاه های آنها در شهر اوباری در964 کیلومتری جنوب طرابلس حمله نموده است.

وزیر دفاع لیبی گفت: توافق نامه همکاری نظامی با ترکیه روشن و علنی است و مانند توافق حفتر با متحدانش مخفی نیست. دولت وفاق ملی آماده است تا در صورت فروپاشی توافق آتش بس با حفتر وارد جنگ گردد.

این در حالی است که روز پنجشنبه، وزارت دفاع لیبی بیان کرد که اطلاعات تأیید شده ای را در خصوص نفوذ افراد مسلح در پوشش غیر نظامیان در مناطق نزدیک به طرابلس به دست آورده است.

سازمان ملل متحد در 23 اکتبر (2 آبان) بیان کرد که دو طرف درگیری در لیبی در مذاکرات کمیته مشترک نظامی (5 + 5) در شهر ژنو سوئیس به توافق آتش بس رسیده اند.

لیبی پس از سقوط معمر قذافی دیکتاتور این کشور دچار بحران حاکمیتی شده و به دو بخش شرقی که تحت کنترل ژنرال بازنشسته خلیفه حفتر که مورد حمایت عربستان، مصر و امارات قرار گرفته است و بخش غربی در کنترل دولت فائض السراج است و دولت وی مورد تایید سازمان ملل می‌باشد.، ایرنا

منبع: ایران آنلاین
انتشار: 25 آذر 1399 بروزرسانی: 25 آذر 1399 گردآورنده: footballgahan15.ir شناسه مطلب: 1255

به "وزیر دفاع لیبی: حمایت فرانسه از حفتر شرم آور است" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "وزیر دفاع لیبی: حمایت فرانسه از حفتر شرم آور است"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید