ویروس کرونا، مغز بیماران را تا 10 سال پیرتر می کند

به گزارش مجله فوتبال دوستان، به گفته محققان، بهبودی کامل عوارض بیماری کرونا ویروس در برخی موارد تا ماه ها زمان لازم که هنوز معلوم نیست آسیب های به وجود آمده موقتی هستند یا همیشگی.

ویروس کرونا، مغز بیماران را تا 10 سال پیرتر می کند

محققان چندی پیش هشدار دادند که برخی افراد بهبود یافته از بیماری کرونا ویروس دچار کاهش قابل توجه عملکرد مغزی می شوند. آنها به علت عفونت ها شدید مغز دچار کاهش عملکرد مغز می شود که معادل پیری مغز تا 10 سال است.

مطالعه ای بر بیش از 84 هزار نفر به رهبری آدام همپشایر، پزشک امپریال کالج لندن، انجام شد می گوید که در برخی موارد شدید، عفونت کرونا ویروس تا ماه ها طول می کشد تا بهبود یابد. این مطالعه به نام آزمایش اطلاعات بریتانیای کبیر به صورت آنلاین در وبسایت MedRxiv قرار گرفته است. لازم به ذکر است که این مطالعه هنوز مورد بررسی کارشناسان دیگری قرار نگرفته است.

آزمایش های شناختی نشان می دهند که پیری مغز در به یاد آوردن کلمات و جمله سازی به طور شاخص خود را نمایان می کند. آزمایش های شناختی که برای شناسایی عوارض کرونا ویروس بر مغزی استفاده شدند، همان آزمایش هایی هستند که پزشکان برای بیماران آلزایمری استفاده می کنند.

همچنین این آزمایش ها به ارزیابی اختلالات موقت مغزی نیز کمک می کنند. جوانا واردلاو، استاد تصویربرداری عصبی کاربردی در دانشگاه ادینبورگ، می گوید: عملکرد مغزی بیماران کرونا، پیش از ابتلا به این ویروس قابل شناسایی نیست بنابراین ممکن است به علت موارد دیگری عملکرد مغزی آنها تا حدودی نزول پیدا کرده باشد و کرونا ویروس تنها تشدید کننده باشد.

درک هیل، استاد علوم تصویربرداری پزشکی در کالج لندن هم گفت که یافته های این مطالعه نمی تواند کاملاً قابل اعتماد باشد، چرا که شرایط سلامتی مغز بیماران در قبل و بعد از کرونا در دسترس محققان این مطالعه نبوده است. از آنجا که محققان به دنبال درک بهتر اثرات درازمدت کرونا ویروس بر بدن هستند، بررسی بیشتر میزان عوارض بعد از هفته ها و ماه ها به علت عفونت ناشی از بیماری، مهم خواهد بود؛ اما باید به این موضوع دقت کنند که آیا آسیب دائمی به عملکرد مغز وارد شده است یا خیر.

منبع: جام جم آنلاین
انتشار: 7 آذر 1399 بروزرسانی: 7 آذر 1399 گردآورنده: footballgahan15.ir شناسه مطلب: 1220

به "ویروس کرونا، مغز بیماران را تا 10 سال پیرتر می کند" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "ویروس کرونا، مغز بیماران را تا 10 سال پیرتر می کند"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید