پمپئو خواستار محاکمه هجوم برندگان به کنگره شد

به گزارش مجله فوتبال دوستان، وزیر امور خارجه آمریکا، هجوم هواداران ترامپ به ساختمان کنگره آمریکا در واشنگتن دی.سی را غیر قابل قبول و غیر قابل تحمل توصیف کرد و گفت مجرمانی که در این اقدام شرکت داشتند با عدالت روبرو خواهند شد.

پمپئو خواستار محاکمه هجوم برندگان به کنگره شد

به نقل از خبرگزاری آناتولی، مایک پامپئو، وزیر امور خارجه آمریکا در پیامی توییتری نوشت: یورش به کنگره غیر قابل قبول است. بی قانونی و غارت... در اینجا یا جای دیگری در جهان، همواره غیر قابل قبول است. من به نقاط بسیاری در جهان سفر کرده ام و همواره حامی حق مردم برای اعتراضات مسالمت آمیز برای باورها و مساله هایشان بوده ام.

پامپئو تاکید کرد: اما خشونت و به خطر انداختن جان دیگران از جمله کسانی که وظیفه حفظ امنیت ما را بر عهده دارند، در داخل و خارج غیر قابل تحمل است. باید فورا مجرمانی که مرتکب این شورش شدند، به پای میز محاکمه آورد.

وزیر خارجه آمریکا با بیان اینکه آمریکا بهتر از آن چیزی است که امروز دیدیم گفت او دموکراسی دست اول را در بهترین حالت خود دیده است.

هرج و مرج طرفداران ترامپ بعد از سخنرانی جنجالی او در واشنگتن دی.سی و تاکید دوباره او بر وقوع تقلب، به سرقت رفتن انتخابات و امتناع از پذیرش شکست انتخاباتی مقابل جو بایدن به راه افتاد. طرفداران ترامپ با یورش به سمت ساختمان کنگره که در حال بررسی آرای الکترال برای تایید پیروزی بایدن بود، کارشکنی کردند. براساس گزارشها، تا به امروز ده ها افسر پلیس زخمی شده و حداقل چهار تن کشته شدند.، ایسنا

منبع: ایران آنلاین
انتشار: 25 بهمن 1399 بروزرسانی: 25 بهمن 1399 گردآورنده: footballgahan15.ir شناسه مطلب: 1369

به "پمپئو خواستار محاکمه هجوم برندگان به کنگره شد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "پمپئو خواستار محاکمه هجوم برندگان به کنگره شد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید