پیش بینی شرایط آب و هوای تهران فردا پنجشنبه 25 شهریور 1400

به گزارش مجله فوتبال دوستان، بر اساس اعلام اداره کل هواشناسی استان تهران آنالیز داده ها و نقشه های پیش یابی هواشناسی طی روز های آینده شرایط جوی استان تهران، آسمانی صاف و آفتابی پیش بینی می گردد. فردا پنجشنبه 25 شهریورماه 1400 هوای تهران آفتابی خواهد بود و شاخص آلودگی هوا هم در شرایط زرد خواهد بود.

پیش بینی شرایط آب و هوای تهران فردا پنجشنبه 25 شهریور 1400

به گزارش خبرنگاران، طبق پیش بینی های هواشناسی امروز آسمان تهران صاف و آفتابی حداکثر و حداقل دما در تهران 34 و 24 درجه است نقشه های هواشناسی از ثبات دمای هوا تا انتها هفته خبر می دهند.

امروز آسمان تهران آفتابی است و دمای امروز تهران در طول شب از بیست و چهار درجه به مرور و در طول روز به سی و چهار درجه می رسد.

پیش بینی دمای هوای تهران در چند روز آینده؛ فردا دما 34 درجه سانتیگراد خواهد بود.

آسمان تهران فردا (25 شهریورماه) آفتابی با حداقل دمای 24 و حداکثر دمای 34 درجه سانتیگراد و طی روز آدینه (26 شهریور ماه) هم آفتابی و با حداقل دمای 23 و حداکثر دمای 34 درجه سانتیگراد پیش بینی می گردد.

جدول دمای هوای تهران تا سه روز آینده را ببینید:

شرایط شاخص آلودگی هوای تهران امروز و فردا

آلودگی هوا این روز ها موجی تازه را در کلانشهر های کشور ایجاد نموده است. رنگ آلودگی هوا هم در تهران شبیه گرد و غبار است، اما این رنگ ناشی از تجمع و غلظت اکسید های نیتروژنی است که در جو باز فراوری شده و به شکل موجود دیده می شوند.

علت اصلی آن تجمع و تردد وسایل نقلیه و کارخانه ها و صنایعی است که آلودگی ناشی از آن ها به شکل ازن و ذرات معلق ظاهر می گردد. پیش بینی های صورت گرفته در شرکت کنترل کیفیت هوای تهران هم حاکی از آن است که صبح امروز (24 شهریورماه) در برخی منطقه ها پرتردد کیفیت هوا در محدوده ناسالم برای گروه های حساس قرار خواهد گرفت که ناشی از عدم وزش باد مؤثر طی ساعات گذشته و افزایش ترافیک صبحگاهی است.

افزایش تندی باد طی روز پراکندگی آلاینده ها را تسهیل خواهد نمود و باعث بهبود کیفیت هوا خواهد شد، اگرچه با حضور عوامل کافی جهت فراوری آلاینده ازن غلظت این آلاینده در برخی منطقه ها افزایش پیدا خواهد نمود و می تواند باعث کاهش کیفیت هوا در برخی ساعات بعدازظهر گردد.

با استمرار شرایط مساعد جوی تا اواخر وقت انتظار می رود که در بیشتر منطقه ها پرتردد از غلظت آلاینده ها به ویژه ذرات معلق کاسته گردد و کیفیت هوا در محدوده قابل قبول قرار بگیرد.

وزش باد مؤثر تا صبح فردا (25 شهریورماه) از تجمع ذرات معلق جلوگیری خواهد نمود و کیفیت هوا در شرایط قابل قبول باقی می ماند. تداوم این شرایط جوی طی روز باعث پراکندگی آلاینده ها خواهد شد، با این حال فراوری و افزایش غلظت آلاینده ازن می تواند در برخی منطقه ها موجب کاهش کیفیت هوا گردد.

با کاهش تندی باد تا ساعات انتهای فردا (25 شهریورماه) و افزایش ترافیک شامگاهی پراکندگی آلاینده ها محدود خواهد شد و برقراری شرایط ناسالم برای گروه های حساس در منطقه ها پرتردد دور از انتظار نخواهد بود.

پیش بینی شرایط آب و هوای کشور تا چند روز آینده

بر اساس تحلیل آخرین نقشه های پیش یابی طی پنج روز آینده در استان های گلستان، مازندران و روز های آدینه و شنبه در استان های گیلان و اردبیل به ویژه در ساعات بعد از ظهر افزایش ابر گاهی بارش پراکنده رخ می دهد.

نقشه شرایط جوی کشور طی امروز

در سایر منطقه ها کشور آسمان صاف و جوی پایدار پیش بینی می گردد. بعلاوه در نوار شرقی کشور در برخی ساعات سرعت وزش باد افزایش می یابد و در شرق خراسان جنوبی و شمال سیستان و بلوچستان در منطقه زابل خیزش گرد و خاک و کاهش هوا انتظار می رود.

بعد از ظهر آدینه و روز شنبه در غرب سواحل دریای خزر، در استان های گیلان و غرب مازندران ابرناکی و بارش پراکنده رخ می دهد. قابل توجه است که آدینه در ایلام و خوزستان سرعت وزش باد افزایش می باید.

منبع: فرارو
انتشار: 28 شهریور 1400 بروزرسانی: 28 شهریور 1400 گردآورنده: footballgahan15.ir شناسه مطلب: 1736

به "پیش بینی شرایط آب و هوای تهران فردا پنجشنبه 25 شهریور 1400" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "پیش بینی شرایط آب و هوای تهران فردا پنجشنبه 25 شهریور 1400"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید