پیش بینی گلدمن ساکس از سقوط 20 درصدی قیمت نفت

به گزارش مجله فوتبال دوستان، خبرنگاران: حتی با وجود ریکاوری قابل توجه ماه گذشته قیمت های نفت به دنبال توافق تاریخی کاهش تولید اوپک پلاس، گلدمن ساکس پیش بینی می کند سقوطی بسیار سنگین در آینده در انتظار بازارهای نفت است.

پیش بینی گلدمن ساکس از سقوط 20 درصدی قیمت نفت

به گزارش مجله فوتبال دوستان به نقل از مهر، حتی با وجود ریکاوری قابل توجه ماه گذشته قیمت های نفت به دنبال توافق تاریخی کاهش تولید اوپک پلاس، گلدمن ساکس پیش بینی می کند سقوطی بسیار سنگین در آینده در انتظار بازارهای نفت است.

تیم تحقیقات کالای گلدمن ساکس، به رهبری جفری کوریه، در بیانیه ای بیان نمود: با رسیدن قیمت های نفت به 40 دلار تولیدکنندگان برای افزایش تولید تشویق شده اند و ما معتقدیم ریسک سقوط قیمت ها به شدت افزایش یافته است و حتی ممکن است فرایند سقوط 15 تا 20 درصدی قیمت های نفت با سقوط قیمت ها در روز دوشنبه آغاز شده باشد.

این تحلیل گران در بیانیه خود نوشته اند: علی رغم افزایش مداوم قیمت ها در چند هفته اخیر ما به چند دلیل معتقدیم که ادامه فرایند افزایش قیمت با تردیدهایی همراه است:

اول اینکه ذخایر مازاد بسیاری هنوز در بازار وجود دارند که ما تخمین می زنیم به 1 میلیارد بشکه برسد. این ذخایر با وجود افت فعالیت های اقتصادی جهان و توقف مسافرت ها به علت پاندمی کرونا روی هم انباشته شده است.

دلیل دوم اینکه رشد قیمت های نفت به لحاظ فنی از داده های اساسی بازار جلو زده است. به طور ساده باید بگوییم که سرمایه گذاری های اجرا شده توسط خرده فروشان بازار برای پیش خرید نفت از آغاز آوریل ضرری 20 درصدی برای آنها به همراه داشته است، در حالی که قیمت های نقدی وست تگزاس اینترمیدیت 95 درصد رشد کرده است.

تحلیل گران گلدمن می گویند: این پیش بینی ما به معنای تأیید بهبود بازار نیست بلکه ما معتقدیم این رشد قیمت جلوتر از واقعیت بازار اتفاق افتاده و از لحاظ فنی غافل گیرکننده است چراکه هنوز ذخایر مازاد بسیاری در جهان وجود دارد و سطح مصرف در بازارها بسیار پایین باقی مانده است.

برخی تحلیل گران پیش بینی می کنند معکوس شدن انباشت ذخایر نفت، با فرض تداوم کاهش تولید اوپک و بهبود تقاضا، تا سال 2021 طول خواهد کشید.

منبع: اقتصادنیوز
انتشار: 19 مرداد 1399 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: footballgahan15.ir شناسه مطلب: 992

به "پیش بینی گلدمن ساکس از سقوط 20 درصدی قیمت نفت" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "پیش بینی گلدمن ساکس از سقوط 20 درصدی قیمت نفت"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید