کرونا در خوزستان بحرانی شد

به گزارش مجله فوتبال دوستان، رئیس مجمع نمایندگان خوزستان با بیان اینکه با توجه به شرایط شیوع گسترده بیماری باید ستاد ملی کرونا در خوزستان مستقر گردد، گفت: انتظار می رود وزیر بهداشت و مسئولین مربوطه در خوزستان مستقر شوند و این شرایط علت یابی گردد.

کرونا در خوزستان بحرانی شد

به گزارش ایسنا، سیدکریم حسینی با اشاره به پیگیری های اجرا شده در زمینه کنترل شیوع کروناویروس در خوزستان، اظهار کرد: در روندی که پیش می رود تردید داریم و از چند روز گذشته مرتبا پیگیر کار ها از وزارت خانه و مسئولین دولتی بوده ایم.

وی افزود: در این چند روز مرتبا در مجلس تذکرات شفاهی و کتبی داده ایم. علی رغم اینکه مسئولین بهداشت و درمان خوزستان کوشش خود را نموده اند، اما خوزستان به ظرفیت کشوری احتیاج دارد.

حسینی با اشاره به ابتلای روزانه 2 هزار نفر به کرونا در سطح کشور، گفت: یک سوم آمار مبتلایان روزانه کرونا، در خوزستان هستند بنابراین باید ستاد ملی کرونا در خوزستان مستقر گردد، زیرا اکنون شرایط شیوع کرونا در خوزستان کمتر از وقوع حادثه سیل یا زلزله نیست.

نماینده اهواز در مجلس شورای اسلامی ادامه داد: زمانی که آمار تا این حد افزایش می یابد باید از تمام ظرفیت کشور برای مقابله با آن استفاده گردد. پذیرش این مساله که همه دلایل افزایش آمار مبتلایان را به عدم رعایت مردم و یا محیط تجمع مردم حواله کنیم، ممکن نیست. یک سوم آمار مبتلایان کشور در خوزستان هستند و قطعا این میزان ابتلا به دلیل عدم رعایت مردم نیست، زیرا مردم رعایت می نمایند.

وی که شب گذشته در یک برنامه تلویزیونی صحبت می کرد، با تاکید بر لزوم اخذ تصمیمات جدید برای خوزستان، توضیح داد: انتظار می رود وزیر بهداشت و مسئولین مربوطه در خوزستان مستقر شوند و این شرایط علت یابی گردد.

حسینی گفت: چند روز است که پیگیر برگزاری جلسه با وزیر بهداشت هستیم و قطعا این مساله در جلسه مجلس مطرح می گردد و در صحن علنی نیز تذکر می دهیم.

رئیس مجمع نمایندگان خوزستان بیان نمود: در جزئیات کار هم خوزستان را متفاوت از استان های دیگر نموده اند. به طور مثال پرداختی که به پرسنل درمان استان گیلان داشته اند به پرسنل خوزستان داده نشده است و این مساله، تفاوت قائل شدن بین استان ها است. به معاون وزیر بهداشت نیز اعلام نموده ایم به چند دستگاه احتیاج داریم که تعدادی از این دستگاه ها، آن هم قطره چکانی به خوزستان ارسال شده است.

وی توضیح داد: ما باید آژیر خطر را به صدا دربیاوریم و اعلام احتیاج کنیم. اکنون ظرفیت آی سی یو های خوزستان پر شده است، ظرفیت بخش ها پاسخگو نیست و پرسنل فرسایشی عمل می نمایند. این فضا بحرانی است و مسئولین استانی و دانشگاهی و نمایندگان مجلس باید اعلام خطر نمایند.

منبع: فرارو
انتشار: 23 مرداد 1399 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: footballgahan15.ir شناسه مطلب: 1000

به "کرونا در خوزستان بحرانی شد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "کرونا در خوزستان بحرانی شد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید