کشتی فقط مبارزه و برد و باخت نیست، باید حرمت پیشکسوتان را حفظ کرد

به گزارش مجله فوتبال دوستان، به گزارش خبرنگاران، بهرام مشتاقی پیشکسوت و سرپرست اسبق تیم ملی کشتی فرنگی با بیان این مطلب اضافه نمود: کشتی فقط به مبارزه و برد و باخت خلاصه نمی گردد و اگر این طور بود بسیاری از رشته های مبارزه ای وجود دارد.

کشتی فقط مبارزه و برد و باخت نیست، باید حرمت پیشکسوتان را حفظ کرد

وی ادامه داد: کشتی و کشتی گیری در فرهنگ مردم ایران جا دارد و یک کشتی گیر را بیشتر از آنکه به مدالش بشناسند به بزرگمنشی و اخلاق می شناسند. لقب پهلوان قطعاً به خاطر کشتی گیری به یک فرد داده نمی شد بلکه به خاطر دفاع از مظلوم و حفظ حرمت ها و داشتن روحیه جوانمردی بود.

مشتاقی توضیح داد: در کشتی حفظ حرمت و احترام به بزرگترها بسیار سفارش شده و به همین منظور نیز باید صندلی پیشکسوتان حفظ گردد.

وی ادامه داد: البته فدراسیون کشتی نیز در چند وقت اخیر با دعوت از جمعی از پیشکسوتان نسبت به تجلیل و تقدیر از آنها اقدام نموده که من این کار را بسیار می پسندم و به نظرم کار بسیار ارزشمندی است.

دارنده مدال طلای بازی های آسیایی گفت: اینکه بعد از سال ها یادی از یک پیشکسوت کشتی می گردد، هم باعث ایجاد دلگرمی برای آن پیشکسوت و هم ایجاد انگیزه برای جوان ها می گردد که فراموش نمی شوند.

مشتاقی در خاتمه توضیح داد: افراد زیادی از گذشته تا به حال برای کشتی کشور زحمت کشیده اند و هرکس به اندازه توانایی های خود کوشش نموده تا کمکی به کشتی نموده باشد و باید قدردان زحمات آنها باشیم.

منبع: خبرگزاری مهر
انتشار: 18 اسفند 1399 بروزرسانی: 18 اسفند 1399 گردآورنده: footballgahan15.ir شناسه مطلب: 1418

به "کشتی فقط مبارزه و برد و باخت نیست، باید حرمت پیشکسوتان را حفظ کرد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "کشتی فقط مبارزه و برد و باخت نیست، باید حرمت پیشکسوتان را حفظ کرد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید