گزارش خبرنگار اعزامی خبرنگاران از اندونزی، کرانچار: بازی شاگردانم قابل ستایش بود اما به آنها تذکر دادم

به گزارش مجله فوتبال دوستان، سرمربی تیم فوتبال امید کشورمان معتقد است که با وجود انجام بازی قابل ستایش شاگردانش مقابل کره شمالی به آنها تذکر داده تا میانمار را دست کم نگیرند.

گزارش خبرنگار اعزامی خبرنگاران از اندونزی، کرانچار: بازی شاگردانم قابل ستایش بود اما به آنها تذکر دادم

برای دیدن زیباترین جزیره اندونزی با تور ارزان بالی همراه شوید.

به گزارش خبرنگار اعزامی خبرنگاران از اندونزی، زلاتکو کرانچار در مورد بازی فشرده ای که روز گذشته مقابل کره شمالی برگزار کردند، گفت: از ابتدای بازی بازیکنان به لحاظ دستورات تکنیکی و تاکتیکی به خوبی عمل کردند. بر اساس تجزیه و تحلیل ما آنها بسیار خوب کار کردند. در جریان بازی دیده می شد کره ای ها قصد دارند ابتدا عقب زمین خودی جمع شوند تا بازیکنان ما جلو بیایند و سپس ضد حمله بزنند. بازیکنان ما به لحاظ تکنیکی و تاکتکی نقشه حریف را خنثی کردند و در برخوردهای جسمانی نسبت به حریف برتر بودند و این عملکرد باعث شد تا سه امتیاز سزاوارانه را کسب کنیم.

وی در مورد نیمکت نشینی مهدی قائدی و استفاده از بازیکنی دیگر در زمین و اینکه این مسئله نشان می دهد او به دنبال ساختن تیمی قوی و با برنامه برای رقابت های انتخابی المپیک است، گفت: ما ظرف 48 ساعت دو بازی سنگین را پشت سر گذاشتیم. نبود مهدی قائدی فقط یک دلیل تاکتیکی داشت تا به او اسراحت بدهیم و از قدرت امیر روستایی که در بازی اول هم بسیار خوب برای ما کار کرد استفاده کنیم. می خواستیم حریف را خسته کنیم و وقتی دچار افت شدند آن موقع مهدی قائدی را وارد کردیم و توانستیم با فشار روی آنها حریف را در موضع ضعیف تری قرار دهیم. حتی خط هافبک ما هم دستخوش تغییراتی شده بود. به این شکل توانستیم کمربند میانه زمین را قوی کنیم. به حریف اجازه توپ دریافت نمی دادیم و پله به پله و خط به خط پیش می رفتیم و حریف نتوانست حتی یک شانس برای خودش به وجود بیاورد. باید شرایط را آنالیز کنیم. 9 بازیکن ما 2 بازی سنگین را پشت سر گذاشتم. باید شرایط آنها را آنالیز کنیم و تیم بالانس گردد. بازیکن ذخیره نداریم آنها گروهی از بازیکنان قوی و با استعداد هستند که همگی یک روند و راستا تاکتیکی را پشت سر گذاشتند.

سرمربی تیم فوتبال امید کشورمان تأکید کرد: بازیکنان باید تاکتیک هایی که به آنها آموخته می گردد را بسیار خوب دریافت نمایند و شرایط شان را بهبود ببخشند. در یک کار تیمی مناسب بازیکنان می توانند با عملکرد تکنیکی خود بر نمرات مثبت تیمی بیافزایند و در این صورت نفرات تک به تک به صورت ستاره از تیم بیرون می آیند و عملکردشان به چشم می آید. همچنین ما برای بازی بعد قصد داریم با توجه به برد دیروز به سمت پیروزی بعدی حرکت کنیم و سپس راهی مرحله بعد شویم. به هیچ وجه نقشه کشی برای صعود در دستور کارمان نیست و بعد از بازی سوم تعیین می گردد که به عنوان تیم چندم گروه به مرحله بعد می رویم و با کدام حریف دیدار می کنیم.

کرانچار در مورد اینکه امروز بازیکنانی که کمتر بازی کردند تمرین جدی را پشت سر گذاشتند، گفت: تمرین امروز فقط مختص به بازیکنان ذخیره نبود و قطعاً ما همه 11 بازیکن را نمی توانیم تغییر دهیم. باید چند جنبه را مدنظر قرار بدهیم. تعدادی از بازیکنان ما دارای اخطار هستند و نباید کارت دوم را بگیرند تا در صورت صعود به مرحله بعدی از همه توان بهره ببریم. سایر بازیکنانی که در دو مسابقه قبلی کمتر در میدان حضور داشتند را امروز آوردیم و تحت فشار گذاشتیم. بازیکنانی هم که بازی نموده بودند تمرین ریکاوری انجام دادند و سپس راهی سونا و استخر شدند. همه این موارد را طی سه روز در ذهنم جمع بندی می کنم تا ترکیب نهایی را برای بازی با میانمار با این تفکر که حتماً باید برنده شویم و صعودمان به مرحله بعدی قطعی گردد، تعیین می کنیم.

وی در مورد اینکه تیم های ایرانی معمولاً بعد از یک بازی خوب دچار افت می شوند، توضیح داد: امروز به بازیکنان تذکر دادم که نحوه بازی آنها قابل ستایش است، اما میانمار حریف دست و پا بسته ای نخواهد بود. آنها چالاک تر از کره شمالی هستند و هر لحظه می توانند ما را تهدید نمایند. این تجربه را در سپاهان داشتم. بازیکنان بعد از یک پیروزی خیلی خوب دچار افت می شدند. کوشش می کنیم تا به لحاظ روحی و جسمانی شدت تشنج روانی را برای مسابقه بالا نگه داریم تا بازیکنان از لحاظ ذهنی بازی را آسان نگیرند.

سرمربی تیم فوتبال امید کشورمان درباره اینکه آیا خبر دارد رئیس کمیته ملی المپیک و رئیس فدراسیون فوتبال بابت این پیروزی پیغام تبریک فرستادند، گفت: بله از این مسئله آگاه شدم. آنها ابتدا به صورت شفاهی و سپس به صورت کتبی تبریک گفتند. امیدوارم با توجه به تمامی امکاناتی که این عزیزان برای تیم ما فراهم کردند بتوانیم نتایج قابل قبولی کسب کنیم.

منبع: تسنیم
انتشار: 30 آبان 1398 بروزرسانی: 18 مهر 1399 گردآورنده: footballgahan15.ir شناسه مطلب: 397

به "گزارش خبرنگار اعزامی خبرنگاران از اندونزی، کرانچار: بازی شاگردانم قابل ستایش بود اما به آنها تذکر دادم" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "گزارش خبرنگار اعزامی خبرنگاران از اندونزی، کرانچار: بازی شاگردانم قابل ستایش بود اما به آنها تذکر دادم"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید