یونکر: امیدوارم انتخابات انگلیس تنها حول محور برگزیت نچرخد

به گزارش مجله فوتبال دوستان، رئیس کمیسیون اروپایی با تاکید بر اینکه انگلیس مسائل دیگری غیر از برگزیت هم دارد ابراز امیدواری کرد که انتخابات مجدد پارلمانی در این کشور تنها حول محور برگزیت نچرخد.

یونکر: امیدوارم انتخابات انگلیس تنها حول محور برگزیت نچرخد

برای دیدن بریتانیای کبیر با تور انگلیس همراه باشید.

به گزارش گروه بین الملل مجله فوتبال دوستان به نقل از روزنامه تاگس شاو آلمان، یان کلود یونکر، رئیس کمیسیون اروپایی که به زودی باید این سمت خود را به اورزولافون در لاین آلمانی واگذار کند در مصاحبه با آ ار دی آلمان به مسئله برگزیت پرداخته و ابراز امیدواری کرد که انتخابات مجدد در انگلیس تنها حول محور برگزیت نچرخد. وی در این باره گفت که این کشور مسائل دیگری هم دارد و برگزیت می تواند این مسئله را پنهان کند.

یونکر این مسئله را که آیا برگزاری انتخابات مجدد در 12 دسامبر در انگلیس می تواند به یک تصمیم گیری درباره برگزیت منجر گردد را هنوز قابل ارزیابی ندانسته و تنها گفت که من خواهان این هستم که این مبارزات انتخاباتی دوباره به مبارزاتی درباره برگزیت تبدیل نگردد. به گفته وی انگلیس همچنین مسائل دیگری غیر از برگزیت دارد که این مسائل به وسیله برگزیت بزرگتر شده اند؛ کوشش می گردد که روی این مسائل سرپوش گذاشته گردد اما آن ها بزرگتر شده اند.

وی در پاسخ به این سوال که آیا این انتخابات راستا آینده برگزیت را معین می نماید در این باره هشدار داد که فریب تبلیغات انگلیسی جانسون را بخوریم و گفت: این یک همه پرسی درباره برگزیت نیست و تا حدودی شاید اما کاملا نه.

یونکر در بخش دیگری از این مصاحبه از توافق برگزیت حمایت نموده و آن را توافقی از هر نظر مناسب دانست.

وی البته نخواست یک توصیه انتخاباتی به محافظه کاران ارائه دهد و تاکید نمود که من اغلب هرگز در تصمیمات انتخابات کنندگان در کشورهای مختلف اروپایی دخالت نمی کنم.

البته یونکر در این باره ابراز پشیمانی کرد که در همه پرسی برگزیت سال 2016 دخالت نکرد و گفت: من باید در این همه پرسی دخالت می کردم چرا که دروغ های زیادی گفته شد که کسی آن ها را نقض نکرد. اما من به نخست وزیر وقت انگلیس وعده داده بودم که در این باره اظهار نظری نکنم. اما این خطا بود چرا که در آن زمان مسئله اروپا و نه تنها انگلیس مطرح بود.

یونکر در مصاحبهی دیگری با بی بی سی بر این مسئله تاکید نمود که انگلیس واقعا در 31 ژانویه 2020 (11 بهمن ماه) از اتحادیه اروپا خارج گردد.

وی البته امید جانسون برای اینکه در مدت زمان کوتاهی بتوان یک توافق تجاری بین لندن و بروکسل را مورد مذاکره قرار داد رد نموده و گفت: این امور زمان می برد، توافق با کانادا به تنهایی هفت سال زمان برد.

بریتانیا میخواهد برای نخستین بار در یک قرن گذشته، انتخابات زودهنگام خود را در ماه دسامبر برگزار کند. این انتخابات پس از آن قرار است برگزار گردد که بوریس جانسون نخست وزیر انگلیس پیروز به جلب حمایت نمایندگان مجلس با هدف شکستن بن بست برگزیت شده است.

پس از مخالفت مجلس انگلیس با توافق برگزیت بین لندن و بروکسل، جانسون که وعده داده بود تا انتها اکتبر با توافق یا بدون توافق از اتحادیه اروپا خارج خواهد شد، خواهان برگزاری انتخابات زودهنگام 12 دسامبر یعنی 21 آذرماه شد.

این نخستین انتخابات انگلیس در نزدیکی کریسمس است که از سال 1923 میلادی تاکنون برگزار خواهد شد. نتایج این انتخابات به شدت در هاله ای از ابهام واقع شده است. این انتخابات در واقع رقابت بزرگی بین جانسون و احزاب متحدش برای پیشبرد برگزیت از یک سو و منتقدان دولت از جمله حزب کارگر است که برای برگزاری یک همه پرسی دیگر درباره برگزیت کوشش زیادی نموده اند.

منبع: خبرگزاری تسنیم
انتشار: 24 آبان 1398 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: footballgahan15.ir شناسه مطلب: 387

به "یونکر: امیدوارم انتخابات انگلیس تنها حول محور برگزیت نچرخد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "یونکر: امیدوارم انتخابات انگلیس تنها حول محور برگزیت نچرخد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید