46 کیلومتر از خط آهن بافق به زرند و کرمان بازسازی می گردد

به گزارش مجله فوتبال دوستان، مدیر کل راه آهن کرمان گفت: با پیگیری ها و برنامه ریزی های اجرا شده 46 کیلومتر از خط ریلی بافق - زرند - کرمان تا انتها سال 99 بازسازی و بهسازی می گردد که این مهم نقشی موثر در تقویت شبکه ریلی استان دارد.

46 کیلومتر از خط آهن بافق به زرند و کرمان بازسازی می گردد

جهت دریافت خدمات بازسازی ساختمان با گروه ساختمانی آبان در ارتباط باشید. از طراحی پلن بازسازی تا اجرای جز به جز بازسازی منزل، ویلا و ساختمان اداری تخصص ماست.

به گزارش خبرنگاران به نقل از ایرنا، مجید ارجونی اضافه نمود: یکی از مسائل اصلی کرمان، خط قدیمی ریلی بافق - زرند - کرمان است که در سال های مختلف در حال بازسازی است و از سال 90 تا به امروز فقط 74 کیلومتر از این خط بازسازی شده است.

وی بابیان اینکه با بازسازی این خط سرعت قطارها بالا می رود و همچنین ایمنی قطارها تضمین می گردد، اظهار کرد: با انجام این بازسازی مسائلی که مسافران طی سال های گذشته با قطار داشتند، رفع خواهد شد. در ناحیه کرمان 772 کیلومتر خطوط اصلی و فرعی داریم که 6 درصد سهم خطوط ریلی کشور را شامل می گردد و رتبه هشتم را در کل خطوط کشور دارا هستیم.

ارجونی اظهار داشت: به دلیل برنامه ریزی خوبی که در بحث قطارها داشتیم، تمام قطارهایی که از سمت کرمان حرکت کردند، بدون تأخیر بودند و در قطارهایی هم که در حوزه خود راه آهن کرمان بوده، تقدم زمانی داشتیم. از سال گذشته تا به امروز میزان پنج هزار و 208 میلیارد ریال اعتبار صرف توسعه ریلی و تقویت زیرساخت خط آهن این استان شده است.

سهم جابه جایی مسافر توسط خطوط ریلی استان کرمان در کشور 3.6 درصد است. سال گذشته با اعتباری بالغ بر 700 میلیون تومان سیستم های ارتباطی خطوط ریلی استان کرمان اصلاح و بروزرسانی شده و همچنین 14 میلیارد ریال به منظور بهسازی نمازخانه های بین راهی اختصاص داده شده است.

اداره کل راه آهن کرمان دارای 29 ایستگاه است و 772 کیلومتر از کل خطوط ریلی کشور را تشکیل می دهد.

این اداره کل به صورت ناحیه ای است و خطوط ریلی آن در طی چندین دوره شکل گرفته است.

منبع: همشهری آنلاین
انتشار: 23 شهریور 1399 بروزرسانی: 30 شهریور 1400 گردآورنده: footballgahan15.ir شناسه مطلب: 1062

به "46 کیلومتر از خط آهن بافق به زرند و کرمان بازسازی می گردد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "46 کیلومتر از خط آهن بافق به زرند و کرمان بازسازی می گردد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید