استفاده از سواب مقعدی برای تست کرونا در چین

به گزارش مجله فوتبال دوستان، چینی ها از ماه گذشته و همزمان با افزایش شیوع کرونا در بخش هایی از این کشور، روش سواب مقعدی را برای کاستن از ضریب خطای تست مخاط بینی و گلو در دستور کار قرار داده اند.

استفاده از سواب مقعدی برای تست کرونا در چین

با ما همراه باشید و با تور ارزان چین از شگفت انگیزترین کشور دنیا دیدن کنید بر روی دیوار چین سلفی بگیرید، از قصر ممنوعه دیدن کنید و در خیابان شانگهای پیشرفته ترین آسیا قدم بزنید.

چینی ها از روش جدید سواب مقعدی برای تست کرونا استفاده می نمایند.

به گزارش خبرنگاران به نقل از خبرگزاری بلومبرگ، نظام بهداشتی چین برای کاهش ضریب خطا در تشخیص بیماری کووید19، روش سواب مقعدی را هم در کنار روش سواب بینی و حلق و نیز تست آنتی بادی خون برای تشخیص موارد کرونای بدون علامت و کاهش ضریب خطای تست ها مورد استفاده قرار می دهد.

در این روش جسمی شبیه به گوش پاک کن آغشته به نمک شده و به اندازه 3 سانتی متر در داخل راست روده و در مقعد افراد قرار داده شده و سپس نمونه گرفته شده مورد آزمایش قرار می گیرد.

صف تست کرونا در محله ای قرنطینه شده در شهر پکن/ 22 ژانویه 2021/ گتی ایمجز

چینی ها معتقدند بعضی افراد دارای کرونا پس از سرانجام وجود ویروس در حلق و بینی می توانند هفته ها ویروس کرونا را در دستگاه گوارش خود داشته باشند و این روش برای تشخیص بهتر ناقلان بدون علامت کرونا موثر است.

اخیرا این تست در بین گروهی هزار نفره از معلمان و دانش آموزان در شهر پکن چین مورد استفاده قرار گرفته است. در شمال چین هم این روش تست گیری روی 1700 نفر اجرا شده است.

همچنین از مسافران بعضی پروازها به چین هم این روش نمونه گیری مورد استفاده قرار گرفته است.

دوشنبه گذشته به مسافران پرواز از شهر چانگچون - مرکز استان جیلین - به پکن گفته شد که به دلیل وجود فردی پرریسک در داخل پرواز آنها به محض ورود به پکن باید به هتلی برای قرنطینه بروند. طبق گفته یکی از مسافران این پرواز در این هتل از مسافران سواب بینی و مقعد گرفته شده است.

یک مسافر زن که هفته گذشته از هنگ کنگ به چین رفته به خبرگزاری بلومبرگ گفته در طی دوران قرنطینه در هتل روش های متعدد تست گیری مخاط بینی و گلو، خون و نیز تست مقعدی از او گرفته شده است.

لی تونگ زنگمعاون بخش عفونی بیمارستان یوان پکن درباره روش سواب مقعدی به تلویزیون دولتی چین گفت که تست مقعدی کرونا به ویژه در خصوص افراد مبتلایی که دارای هیچ علائم خاصی نیستند، بسیار کارآمدتر از تست مخاط گلو و بینی است. او همچنین گفته که از این آزمایش بیشتر در خصوص گروه های در معرض خطر که در مراکز قرنطینه اجباری حضور دارند، استفاده می گردد.

روش سواب مقعدی از ماه گذشته و همزمان با شیوع موارد جدید و بیشتر کرونا در چین در دستور کار نظام بهداشت و درمان این کشور قرار گرفته است.

منبع: عصر ایران
انتشار: 8 اسفند 1399 بروزرسانی: 8 اسفند 1399 گردآورنده: footballgahan15.ir شناسه مطلب: 1398

به "استفاده از سواب مقعدی برای تست کرونا در چین" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "استفاده از سواب مقعدی برای تست کرونا در چین"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید