افزایش محبوبیت سبزها و بالا رفتن شانس بربوک برای جانشینی مرکل

به گزارش مجله فوتبال دوستان، به گزارش خبرنگاران به نقل از روزنامه بیلد، آخرین نظرسنجی ها در آلمان از پیشتازی حزب سبزها در کارزار انتخابات پارلمانی این کشور که مهر ماه سال جاری برگزار خواهد شد حکایت دارد.

افزایش محبوبیت سبزها و بالا رفتن شانس بربوک برای جانشینی مرکل

بر اساس نتایج بدست آمده محبوبیت حزب سبزها به 28 درصد رسیده است.

اقبال افکار عمومی در آلمان به حزب سبزها در حالی افزایش یافته است که آنالنا بربوک، یکی از دو رهبر این حزب به عنوان گزینه صدراعظمی در صورت پیروزی در انتخابات پیش رو معرفی شده است.

آنالنا بربوک، 40 ساله یکی از چهره های جناح معتدل در حزب سبزهای آلمان محسوب می شود. پیروزی سبزها در انتخابات روز 26 سپتامبر (چهارم مهر) به این معنا خواهد بود که هدایت بزرگترین اقتصاد اروپا پس از آنگلا مرکل همچنان برعهده یک سیاستمدار زن خواهد بود.

محبوبیت حزب آنگلا مرکل، صدراعظم کنونی آلمان در نظرسنجی روزنامه بیلد تنها 27 درصد است.

محافظه کاران آلمان در انتخابات سال جاری پس از 16 سال حضور در قدرت بدون آنگلا مرکل وارد کارزار انتخابات مجلسی شده اند. آنها آرمین لاشت، رهبر حزب دموکرات مسیحی را به عنوان گزینه خود برای صدراعظمی و جانشینی آنگلا مرکل معرفی کرده اند.

از عدم اقبال افکار عمومی به آرمین لاشت، بحران همه گیری کرونا و رسوایی مالی دو نماینده حزب دموکرات مسیحی در مجلس آلمان به عنوان دلایل کاهش محبوبیت حزب دموکرات مسیحی یاد می شود. در مقابل محبوبیت کنونی سبزهای آلمان در تاریخ 40 ساله این حزب بی سابقه محسوب می شود.

در نظرسنجی روزنامه بیلد محبوبیت حزب سوسیال دموکرات که طی دهه ها یکی از دو حزب اصلی آلمان بود به 13 درصد کاهش یافته است. سوسیال دموکرات ها هم اکنون شریک آنگلا مرکل در دولت ائتلافی هستند. حزب راست افراطی آلترناتیو برای آلمان در نظرسنجی ها با حدود 10 درصد محبوبیت پس از سوسیال دموکرات ها در جایگاه چهارم واقع شده است.

منبع: خبرگزاری مهر
انتشار: 1 خرداد 1400 بروزرسانی: 1 خرداد 1400 گردآورنده: footballgahan15.ir شناسه مطلب: 1561

به "افزایش محبوبیت سبزها و بالا رفتن شانس بربوک برای جانشینی مرکل" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "افزایش محبوبیت سبزها و بالا رفتن شانس بربوک برای جانشینی مرکل"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید