تصویب آیین نامه تدوین و اجرای سند های استانی نقشه مهندسی فرهنگی، تصویب تقسیم کار ملی برای استقرار الگوی اخلاق و فرهنگ کار و رفتار مالی خبرنگاران

به گزارش مجله فوتبال دوستان، جلسه هشتم جلسه ستاد هماهنگی نقشه مهندسی فرهنگی کشور در تاریخ 23/12/1399 به ریاست معاون اول رئیس جمهور دکتر اسحاق جهانگیری تشکیل شد.

تصویب آیین نامه تدوین و اجرای سند های استانی نقشه مهندسی فرهنگی، تصویب تقسیم کار ملی برای استقرار الگوی اخلاق و فرهنگ کار و رفتار مالی خبرنگاران

به گزارش گروه سیاسی خبرنگاران به نقل از مرکز خبر شورای عالی انقلاب فرهنگی،دکتر سعید رضا عاملی دبیر شورای عالی انقلاب فرهنگی در مورد دستور این جلسه با بیان اینکه گزارشی تحلیلی از شرایط سرمایه اجتماعی، امید ملی و اعتماد به آینده و ارتباط این مقوله ها با باور های دینی و ظرفیت های سیاسی، مالی، فرهنگی و اجتماعی ارائه شد، گفت: بر اساس این گزارش ایجاد بستر های موفقیت به ویژه برای نسل جوان و توجه به این حوزه می تواند منجر به کاهش آسیب ها در حوزه های مختلف و ثبت تجربه های مثبت اجتماعی گردد.

وی افزود: تقویت حوزه عقلانیت و فضای علم و دانش موجبات تقویت بنیان های اجتماعی و دوری جامعه از آسیب ها را فراهم می نماید و با توجه به فراگیری تنهایی در دنیای امروز، نگاه توحیدی جبران کننده همه تنهایی های انسان می تواند باشد.

دبیر شورای عالی انقلاب فرهنگی ضمن برشمردن تجربه های دوری از فطرت، توضیح داد: توسعه ارتباطات ظرفیتی است که می توان با استفاده از آن؛ حکمت الهی در فرایند اجتماعی شدن اثرگذار باشد و ضروری است از این ظرفیت به عنوان سرمایه اجتماعی استفاده کنیم.

وی شرایط اجتماعی جوانان جامعه را در چهار نوع تقسیم بندی کرد و گفت: نوع اول؛ نسل گرم هستند که ایمان و عمل صالح در آن ها پرتوان بوده و فعال اجتماعی هستند در مقابل نوع دوم که نسل سرد هستند و ایمان در آن ها ضعیف شده است.

دکتر عاملی افزود: نوع سوم، نسل ریسک که به علت ضعیف شدن ایمان ریسک پذیری برای تجربه کار های جدید در آن ها بالا رفته و نوع چهارم، نسل تردید است.

دبیر شورای عالی انقلاب فرهنگی تأکید کرد: در سالی که گذشت کار های زیرساختی قابل توجهی به منظور اجرایی سازی سند مهندسی فرهنگی صورت گرفت که در جلسه گزارشی از فرایند تدوین اسناد تصویب شده ارائه شد.

وی مزیت اصلی این اسناد را تدوین توسط مجریان و ذی نفعان دانست و تأکید کرد: این فرایند، زمینه اجرای این اسناد را به بهترین شکل فراهم خواهد نمود که امیدواریم در اوایل سال جدید حداقل شش سند آماده و ارائه گردد.

دکتر عاملی گفت: در جلسه مباحثی پیرامون گره گشایی از شرایط سیاسی، اجتماعی و مالی، تدوین میثاق و امید، استفاده از ظرفیت رسانه ها و نخبگان برای بازسازی سرمایه اجتماعی مطرح شد و مقرر شد؛ دبیرخانه شورای عالی انقلاب فرهنگی کارگروه صیانت و ارتقای نشاط و سرمایه اجتماعی را ایجاد کند.

وی افزود: این کارگروه باید با یاری دستگاه هایی نظیر وزارت آموزش و پرورش، وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی، وزارت علوم، تحقیقات و فناوری، سازمان صدا و سیما و استفاده از ظرفیت نهاد هایی نظیر ستاد اقامه نماز آدینه، پیش نویس طرحی برای جلوگیری از تبلیغات منفی و ایجاد فضای یأس در جامعه تهیه کند.

دبیر شورای عالی انقلاب فرهنگی در پایان گفت: در ادامه جلسه آیین نامه تدوین و اجرای سند های استانی نقشه مهندسی فرهنگی کشور و تقسیم کار ملی برای استقرار الگوی اخلاق و فرهنگ کار و رفتار مالی مبتنی بر اقدامات ملی راهبرد کلان هشت سند نقشه مهندسی فرهنگی کشور؛ ارائه و با رای اعضاء به تصویب رسید.

منبع: خبرگزاری دانشجو
انتشار: 14 فروردین 1400 بروزرسانی: 14 فروردین 1400 گردآورنده: footballgahan15.ir شناسه مطلب: 1470

به "تصویب آیین نامه تدوین و اجرای سند های استانی نقشه مهندسی فرهنگی، تصویب تقسیم کار ملی برای استقرار الگوی اخلاق و فرهنگ کار و رفتار مالی خبرنگاران" امتیاز دهید

1 کاربر به "تصویب آیین نامه تدوین و اجرای سند های استانی نقشه مهندسی فرهنگی، تصویب تقسیم کار ملی برای استقرار الگوی اخلاق و فرهنگ کار و رفتار مالی خبرنگاران" امتیاز داده است | 1 از 5
امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "تصویب آیین نامه تدوین و اجرای سند های استانی نقشه مهندسی فرهنگی، تصویب تقسیم کار ملی برای استقرار الگوی اخلاق و فرهنگ کار و رفتار مالی خبرنگاران"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید