زمان برگزاری کنکور اعلام شد، برگزاری آزمون های تحصیلات تکمیلی پس از ماه رمضان

به گزارش مجله فوتبال دوستان، رئیس سازمان سنجش آموزش در نشست مجازی معاونان آموزشی و تحصیلات تکمیلی دانشگاه ها، از برگزاری کنکور سراسری 20 روز پس از خاتمه امتحانات نهایی دوره متوسطه و همچنین برگزاری آزمون های تحصیلات تکمیلی پس از ماه مبارک رمضان اطلاع داد.

زمان برگزاری کنکور اعلام شد، برگزاری آزمون های تحصیلات تکمیلی پس از ماه رمضان

به گزارش مجله فوتبال دوستان، دکتر خدایی در این نشست که امروز (سه شنبه) به صورت ویدئو کنفرانس برگزار گردید، درخصوص برگزاری آزمون دکتری که جدی ترین پروژه ملی است که قرار است در کشور برگزار گردد، گفت: بسته های بهداشتی برای داوطلبان آماده نموده ایم و کلیه ملزومات بهداشتی از جمله ماسک، دستکش و مواد ضد عفونی را در اختیار دانشگاه ها قرار خواهیم داد و برای اجرا، ورود و حفاظت آزمون نیز پروتکل هایی آماده شده است و طی مکاتباتی از دانشگاه ها خواسته شده تا امکانات خود را برای برگزاری این آزمون به این سازمان اعلام نمایند.

وی با اشاره به برگزاری آزمون ها اظهار کرد: در این زمینه سه مصوبه مختلف پیش رو داریم؛ یکی آغاز سال تحصیلی در مهر ماه، برگزاری کنکور سراسری 20 روز پس از خاتمه امتحانات نهایی دوره متوسطه و برگزاری آزمون های تحصیلات تکمیلی پس از ماه مبارک رمضان است.

به گفته رییس سازمان سنجش آموزش کشور، فعلاً تغییراتی در تاریخ برگزاری آزمون ها اجرا شده و آزمون دکتری از 9 اسفند 1398 به 9 خرداد 1399 و آزمون کارشناسی ارشد از 29 فروردین به 23 خرداد 1399 منتقل شده است.

وی همچنین درخصوص تاریخ احتمالی برگزاری کنکور سراسری توضیح داد: کنکور سراسری قرار بود 12 و 13 تیر ماه برگزار گردد که چون با تاریخ برگزاری امتحانات نهایی آموزش متوسطه در ارتباط است و بر اساس رایزنی های با همکاران مان در وزارت آموزش و پرورش از آنجایی که امتحانات نهایی قرار است 16 خرداد آغاز و حدوداً 14 تیرماه به خاتمه برسد، در نتیجه 20 روز پس از این تاریخ حدود هفته اول مرداد ماه می گردد که ما بتوانیم به احتمال قوی کنکور سراسری را برگزار کنیم.

بنا بر اعلام روابط عمومی وزارت علوم، خدایی گفت: جلسات متعددی با حوزه معاونت آموزشی و مرکز سنجش وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی نیز داشتیم و پیش بینی شده است که از اواخر خرداد تا اوایل مرداد فصل مناسبی از جهت کنترل بیماری کووید 19 است که بتوان بعضی آزمون های حضوری را برگزار کرد. سعی خواهیم کرد در چینش جایگاه ها فاصله 1.6 متری رعایت گردد و از فضاهای دانشگاه های عظیم نهایت استفاده گردد.

منبع: خبرگزاری ایسنا
انتشار: 5 تیر 1399 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: footballgahan15.ir شناسه مطلب: 935

به "زمان برگزاری کنکور اعلام شد، برگزاری آزمون های تحصیلات تکمیلی پس از ماه رمضان" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "زمان برگزاری کنکور اعلام شد، برگزاری آزمون های تحصیلات تکمیلی پس از ماه رمضان"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید