مقاله: محله گستاون ونکوور (کانادا)

به گزارش مجله فوتبال دوستان، امروزه گستاون مدلی عالی برای بازیابی و تجدید حیات فضاهای شهری است. این محله در این سال ها به یکی از محبوب ترین و جذاب ترین بخش های شهر برای جوان ها برای کار و زندگی تبدیل شده است. گستاون همچنین برخی از بهترین رستوران ها، کافه ها و فروشگاه های شهر را در خود جای داده است.

مقاله: محله گستاون ونکوور (کانادا)

محله گستاون در گوشه شمال شرقی مرکز شهر ونکوور قرار گرفته است و در همسایگی محله های داون تاون ایست ساید و محله چینی ها قرار گرفته است. محدوده رسمی محله گستاون از خیابان واتر در شمال تا خیابان کوردوا در جنوب و از خیابان ریچارد در غرب تا مین استریت در شرق است. در طول 10 سال گذشته این محله تغییرات فراوانی را به خود دیده است. ساکنان این محله در خانه های کوچکتری نسبت به دیگر بخش های ونکوور زندگی می کنند، چرا که بافت خاص این محله باعث شده گستاون بیشتر محل زندگی جوان ها، افراد مجرد یا زوج های جوان بدون فرزند باشد. شاید به اندازه محله همسایه اش یعنی محله چینی ها جمعیت گوناگونی نداشته باشد، با این حال در گستاون هم تعداد زیادی از مهاجران خارجی زندگی می کنند.

همین ویژگی ها باعث شدند محله گستاون در آن زمان به یک منطقه صنعتی و با تعداد زیادی محل فروش نوشیدنی تبدیل شود. در زمان رکود بزرگ این محله از رونق افتاد و در دهه 1960 به یکی از سطح پایین ترین محله های شهر تبدیل شد. حتی بعد از نوسازی های دهه 1970، گستاون منطقه ای با سطح درآمد پایین باقی ماند و همین وضعیت تا اواخر دهه 90 و اوایل 2000 ادامه داشت. با این که حتی در آن زمان به واسطه خیابان های سنگ فرش شده، ساختمان های قدیمی و جاذبه های مختلف، مسافران تور کانادا به این محله سر می زدند، اما در سال های اولیه هزاره جدید بود که این محله شروع به تغییرات فراوان کرد.

منبع مقاله: محله گستاون ونکوور (کانادا)

انتشار: 9 آبان 1400 بروزرسانی: 9 آبان 1400 گردآورنده: footballgahan15.ir شناسه مطلب: 1782

به "مقاله: محله گستاون ونکوور (کانادا)" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "مقاله: محله گستاون ونکوور (کانادا)"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید