می دانید ژل های ضدعفونی کننده می تواند مضر باشد؟

به گزارش مجله فوتبال دوستان، آنا/ تحقیق و پژوهش های اجرا شده در حوزه پزشکی نشان می دهد این باور که همواره میکروب ها و باکتری ها برای بدن انسان مضر است با تردید روبرو شده است.

می دانید ژل های ضدعفونی کننده می تواند مضر باشد؟

بدن انسان به طور طبیعی حاوی باکتری هایی است که نقش مثبتی را در بدن ایفا نموده و این قابلیت را دارند که عملکرد دستگاه گوارش را تنظیم نموده و حتی منجر به بهبود عملکرد سیستم ایمنی بدن گردد.

با وجود این بعضی از محصولات ضدباکتری همچون ژل های ضدعفونی نماینده میان این باکتری های خوب و بد تمایز قائل نشده و همه را از بین می برند.

بدن انسان دارای میلیون ها باکتری است که بعضی از آنها بر روی پوست دست و یا داخل دستگاه گوارش زندگی می نمایند اما این ٰژل های ضدعفونی نماینده تمام این باکتری های مفید برای بدن را از بین می برد.

لازم به ذکر است یکی از عوارض مصرف این مواد ضدعفونی نماینده این است که سبب ایجاد ارگانیسم های مقاوم به آنتی بیوتیک می شوند. این مقاومت آنتی بیوتیکی یکی از عظیم ترین چالش های بهداشت عمومی است که سالانه جان هزاران نفر را در سرتاسر جهان می گیرد.

شایان ذکر است مصرف محصولات ضد عفونی نماینده دست باید محدود به مکان هایی همچون بیمارستان ها باشد و استفاده از آن هیچ گونه فزونی نسبت صابون یا شوینده های معمولی ندارد.

منبع: همگردی
انتشار: 1 تیر 1399 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: footballgahan15.ir شناسه مطلب: 926

به "می دانید ژل های ضدعفونی کننده می تواند مضر باشد؟" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "می دانید ژل های ضدعفونی کننده می تواند مضر باشد؟"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید