سلامتی و پزشکی

تزریق واکسن کرونا پرهیز دارویی و غذایی ندارد

ایرنا/ دکتر مسعود مردانی اضافه نمود: در این ارتباط حتی اگر شخصی از پرهیز غذایی خاصی تبعیت می نماید نیز برای تزریق واکسن نیازی به جلوگیری از ادامه پرهیز غذایی ندارد و باید به فرایند عادی زندگی خود ادامه دهد.

31 خرداد 1400

آیا 150 سال، حداکثر عمر انسان است؟

تهران (پانا) - حداکثر سنی که یک انسان می تواند به آن برسد، همواره موضوعی چالش برانگیز در دنیای علم بوده است. حالا محققان بین المللی با استفاده از یک شاخص جدید، محدوده جالبی را برای سن انسان معین نموده اند.

28 خرداد 1400

چین: بایدن می خواهد با سیاسی کاری، ما را مقصر همه گیری کرونا معرفی کند

سخنگوی وزارت امورخارجه چین دستور جو بایدن به آژانس های اطلاعاتی برای آنالیز نظریه های منشاء کرونا را کوشش برای بدنام کردن دولت چین خواند.

27 خرداد 1400

حمایت 10 میلیون ریالی ستاد نانو از مقالات چاپ شده در مجله NMJ

براساس آیین نامه حمایت تشویقی ستاد فناوری نانو، محققان در صورت چاپ مقاله در مجله NMJ در زمینه کاربرد فناوری نانو در پزشکی، داروسازی و علوم پایه پزشکی، مبلغ 10 میلیون ریال حمایت تشویقی دریافت می نمایند.

23 خرداد 1400

ساعات کار طولانی، عمر را کوتاه می کند

مطالعات جدید سازمان جهانی بهداشت نشان می دهد میان ساعات کاری طولانی و مرگ زودرس، ارتباط مستقیمی وجود دارد.

18 خرداد 1400

فرق یونجه و شبدر در چیست؟

خبرنگاران | سرویس گیاهان و حیوانات - برخی از افراد مصرف گیاهان دارویی را برای درمان بیماری ها به داروهای شیمیایی ترجیح می دهند. یونجه و شبدر از جمله گیاهانی هستند که به دلیل شباهت ظاهری با یکدیگر، معمولا با هم اشتباه گرفته می شوند. شاید برای بسیاری از...

10 خرداد 1400

امتحانات دانشگاه پیغام نور 10 روز زودتر شروع می گردد

خبرگزاری خبرنگاران- دانشگاه پیغام نور تاریخ امتحانات سرانجام نیمسال تحصیلی را بدون اطلاع دانشجویان 10 روز زودتر شروع می نماید.

9 خرداد 1400

بهترین زمان ورزش کردن در ماه رمضان ، توصیه های پزشکی را جدی بگیرید

مدیر گروه پزشکی ورزشی دانشگاه علوم پزشکی ایران گفت: یک ساعت پس از افطار بهترین زمان برای انجام تمرینات ورزشی در ماه رمضان است.

8 خرداد 1400

افزایش 11500 تخت بیمارستانی برای مقابله با کووید 19 تا تیر ماه

دبیر قرارگاه عملیاتی مقابله با کرونا از افزایش 11500 تخت بیمارستانی برای مقابله با بیماری کووید 19 تا تیر ماه سال جاری اطلاع داد.

5 خرداد 1400

شهرفروشی و باغ کُشی در دوره فعلی مدیریت شهری متوقف شد

تهران (پانا) - رئیس کمیسیون سلامت و محیط زیست شورای شهر تهران با انتقاد از بعضی اظهارنظرها مبنی بر اینکه در دوره فعلی مدیریت شهری هیچ اتفاقی نیفتاده است، گفت که در این دوره شهرفروشی نشده است.

3 خرداد 1400

قرنطینه پرسپولیس پس از بازگشت به ایران

درحالی که کاروان تیم فوتبال پرسپولیس برای شرکت در مرحله گروهی لیگ قهرمانان آسیا در هند به سر می برد، وزارت بهداشت خواسته اعضای این تیم پس از بازگشت به تهران به قرنطینه بروند و در صورت منفی بودن تست کرونا از قرنطینه خارج بشوند.

1 خرداد 1400

آیا شبکه ملی اطلاعات، نسخه ای نوشته شده برای ایران است؟، کشورهای پیشرفته ای که شبکه ملی دارند

وقتی از ضرورت وجود شبکه ملی اطلاعات و خدماتی که برای مردم ایجاد خواهد نمود صحبت می گردد، بعضی آن را حصارکشی و نسخه ای ویژه ایران می خوانند. آیا واقعا کشورهای پیشرفته از جمله ژاپن، آلمان، کره جنوبی، استرالیا، انگلستان و روسیه هم...

28 اردیبهشت 1400

سرپرست کاروان ایران در المپیک: از نظر ریالی پاداش چند برابر شده است! افراد متفرقه در واکسیناسیون نبودند

در ریو هم همین بوده اما چون به ریال دلارها را تهیه می کنیم آن زمان دلار حدود 3 هزار تومن بوده الان 24-25 هزار تومن. از نظر ریالی پاداش چند برابر شده است! پاداش نهایی هم در ستاد عالی به زودی تصمیم گیری می شود و مبلغ آن از این پاداش بیشتر است.

27 اردیبهشت 1400

خبرنگاران 77 درصد نسخه پزشکان گلستان الکترونیکی تجویز می شود

گرگان - خبرنگاران - مدیرکل بیمه سلامت گلستان با اشاره به تجهیز 394 مطب استان به سامانه نسخه نویسی گفت که 77.4 درصد نسخه پزشکان طرف قرارداد این اداره کل به صورت الکترونیکی تجویز می شود.

26 اردیبهشت 1400

گلچین شعر در خصوص قلب پاک و بی ریا (اشعار کوتاه)

معادل قلب در فارسی همان لفظ دل است که در نظم و نثر فراوان به کار برده می گردد؛ مثلاً وقتی می گویند: دلت را پاک کن، دل نورانی داشته باش و … در همه موارد مراد همان چیزی است که در عربی به آن قلب یا فؤاد گفته می گردد. حیات، بستگی به قلب و روح دارد، اوست که بدن...

25 اردیبهشت 1400

کلاس جامع آنلاین در بستر ابری یک کلاس

رایانش ابری (Cloud Computing) از اصطلاحات فناورانه ای است که این روزها زیاد به گوش می رسد؛ رایانش ابری به این معناست که منبع یک نرم افزار، داده های آن و همین طور پردازش های مربوط به آن را به یک فضای بیرونی منتقل کنیم.

24 اردیبهشت 1400

توصیه های کرونایی؛ تیغه بالای ماسک باید دقیقا روی بینی قرار بگیرد

تهران (پانا) - رعایت نکات بهداشتی مهم ترین عوامل در پیشگیری از بیماری کرونا به شمار می رود و رعایت دستورالعمل ها می تواند منجر به قطع زنجیره انتقال ویروس کرونا گردد.

21 اردیبهشت 1400

تصویب فاز دوم طرح تولید فناورانه نانوحس گرهای حکاکی شده الکتروشیمیایی

خبرنگاران/زنجان رئیس جهاددانشگاهی استان زنجان گفت: فاز دوم طرح تولید فناورانه نانوحس گرهای حکاکی شده الکتروشیمیایی که توسط جهادگران این واحد در استان تولید شده است، تصویب شد.

19 اردیبهشت 1400

تمهیدات کرونایی فدراسیون بسکتبال برای میزبانی نوجوانان آسیا

به گزارش خبرنگاران، اعضای هیات رئیسه کنفدراسیون بسکتبال آسیا (فیبا آسیا) در جریان چهارمین نشست خود که دو روز پیش برگزار شد پیشنهاد ایران برای میزبانی مسابقات زیر 16 سال پسران آسیا را بررسی و با آن موافقت کردند.

16 اردیبهشت 1400

نفت بسته های بهداشتی و ضدعفونی در هویزه توزیع کرد

شرکت مهندسی و توسعه نفت (متن) همسو با مسئولیت های اجتماعی برای مقابله با شیوع کرونا و حفظ سلامت مردم اقدام به توزیع بسته های بهداشتی و ضدعفونی در شهرستان هویزه کرد.

15 اردیبهشت 1400
تعداد: (329)