نامزدهای نهایی جایزه فمینا معرفی شدند

به گزارش مجله فوتبال دوستان، به گزارش خبرنگاران به نقل از لیورابدو- هیئت داوران جایزه فمینا که همه اعضای آن زنان تشکیل می دهد و هم یکی از مهم ترین جوایز فصل ادبی فرانسه به شمار می رود اسامی نامزدهای نهایی این جایزه را در سه بخش رمان فرانسوی، رمان غیرفرانسوی و اثر غیرداستانی معرفی کردند.

نامزدهای نهایی جایزه فمینا معرفی شدند

لازم به ذکر است که برندگان نهایی این جایزه روز 25 اکتبر در موزه تاریخ پاریس معرفی خواهند شد.

رضایت نوشته نینا بوآروی از انتشارات ژان کلود لاته، پسر انسان نوشته ژان باپتیست دل آمو از انتشارات گالیمار، پذیرش نوشته کلارا دوپون مونود از نشر استوک، اوج نوشته توماس بی روردی از انتشارات فلاماریون و رازآمیزترین خاطره مردان نوشته محمد امبوگار سر از انتشارات فیلیپ ری نامزدهای نهایی جایزه فمینا در بخش رمان فرانسوی را تشکیل می دهند.

مادام الحیات نوشته محمد آلتان از انتشارات اکت سود، فروزندگان آتش نوشته جان کارسون از انتشارات سابین وسپیرز، هادس، آرژانتین نوشته دنیل لئودل از انتشارات لا کروازه، مردان خوشبخت کجا می زیستند؟ نوشته جویس ماینارد از انتشارات فیلیپ ری و غبار در باد نوشته لئوناردو پادورا از انتشارات متیلیه نامزدهای نهایی جایزه ادبی فمینا در بخش رمان خارجی هستند.

و شرم یک احساس انقلابی است نوشته فدریک گروس از انتشارات آلبن میشل، پرسش ترنس ها نوشته کلاد حبیب از انتشارات گالیمار، ژاک شیفرین: یک ناشر در تبعید نوشته آموس رایشمن ازانتشارات سوئی، لمس سریجه نوشته آرتور لوچمن از انتشارات فلاماریون و بی عقلی های مدرن نوشته پرین سیمون-ناهوم از انتشارات آبزرواتوار نامزدهای نهایی جایزه فمینا در بخش اثر غیرداستانی هستند.

سال گذشته رمان فرانسوی طبیعت انسانی نوشته سرژ ژونکو از انتشارات فلاماریون، هزینه زندگی کردن و آن چه نمی خواهم بدانم نوشته دبورا لوی و کتاب کریستوف گرانژه با عنوان ژوزف کبریس و یا امکانات یک زندگی از انتشارات آنوموسا، برندگان جایزه ادبی فمینا در سال 2020 در بخش رمان فرانسوی، غیرفرانسوی و اثر غیرداستانی بودند.

جایزه معتبر ادبی فمینا در سال 1904 از سوی گروهی از نویسندگان مجله زندگی خوشبخت تاسیس شد. همه داوران این رقابت زن هستند؛ ولی داوری در میان آثار نویسندگان مرد و زن صورت می گیرد.

منبع: ایبنا - خبرگزاری کتاب ایران
انتشار: 9 آبان 1400 بروزرسانی: 9 آبان 1400 گردآورنده: footballgahan15.ir شناسه مطلب: 1783

به "نامزدهای نهایی جایزه فمینا معرفی شدند" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "نامزدهای نهایی جایزه فمینا معرفی شدند"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید