نسل جدید هدست واقعیت مجازی پلی استیشن معرفی گردید

به گزارش مجله فوتبال دوستان، بعد از تجربه ای که سونی در نسل هشتم با هدست واقعیت مجازی پلی استیشن وی آر پشت سر گذاشت، همه می دانستیم که این شرکت هدست واقعیت مجازی جدیدی را برای پلی استیشن 5 معرفی خواهد نمود. با این وجود، تا چندی پیش چیزی از سوی سونی معرفی نشد تا اینکه بالاخره سونی تصمیم گرفت به صورت رسمی هدست نسل بعدی واقعیت مجازی پلی استیشن وی آر را معرفی کند.

نسل جدید هدست واقعیت مجازی پلی استیشن معرفی گردید

4 سال پیش سونی دستگاه واقعیت مجازی پلی استیشن وی آر را در بازار عرضه کرد و شیوه جدیدی از بازی کردن را به دارندگان پلی استیشن 4 ارائه داد؛ فناوری که بازیکنان را بیشتر از شیوه سنتی در بازی غوطه ور می نماید و آن ها را در فضایی همسو با آن قرار می دهد. اگرچه بسیاری از بازی های این پلتفرم بسیار قابل توجه نبودند اما پلی استیشن وی آر شاهد تجربه هایی فوق العاده ای نظیر بازی Astro Bot: Rescue Mission، Tetris Effect، Beat Saber و حتی Resident Evil 7 بود.

اکنون سونی با معرفی نسل جدید سیستم های واقعیت مجازی برای پلی استیشن 5 ادعا نموده که میخواهد قدمی عظیم در آینده این تکنولوژی بردارد. تحولی که قرار است هم عملکرد و هم تعامل مخاطب با بازی را تحت تأثیر قرار دهد. به گفته سونی، با هدست جدید این شرکت بازیکنان بیش از گذشته حضور خود را در بازی احساس خواهند کرد و وقتی هدست را روی سر خود بگذارند، در دنیا بازی غرق خواهند شد.

در بخش هایی از متن خبر منتشر شده در بلاگ رسمی پلی استیشن نوشته شده است:

همان طور که بارها اشاره نموده ایم، کنترلر دوال سنس پلی استیشن 5 یکی از آن ویژگی های مهم و منحصربه فرد کنسول نسل نهمی سونی است که در تجربه بهتر مخاطبان تأثیرگذار بوده است و بسیاری آن را ستوده اند. سونی درباره کنترلر جدید واقعیت مجازی و پیشرفت ها و نوآوری هایش گفته است:

البته در گذشته برخی از هواداران پتنت های ثبت شده ای از سوی سونی برای این دستگاه واقعیت مجازی یافته بودند که کم وبیش می توانستیم چنین ویژگی هایی را در آن مشاهده کنیم.

با این حال، سونی اعلام نموده که فعلاً کارهای زیادی برای مراحل توسعه و ساخت سیستم بعدی واقعیت مجازی این شرکت باقی مانده است و این دستگاه جدید در سال 2021 منتشر نخواهد شد و فقط آن ها قصد داشته اند تا خبر ساخت این هدست جدید و برخی از برنامه های در نظر گرفته شده برای آن را به هواداران اعلام نمایند. حتی تصویر رسمی هم از ظاهر فناوری نسل بعدی واقعیت مجازی سونی منتشر نشده است.

نکته جالب دیگر این است که سونی در بیانیه رسمی خود هیچ اشاره ای به نام پلی استیشن وی آر 2 ننموده است و فقط از نام پلی استیشن وی آر (PlayStation VR) نسل بعدی یا جدید نام برده است. به همین خاطر، ممکن است سونی نام دیگری را برای دستگاه واقعیت مجازی جدید خود در نظر گرفته باشد؛ دقیقاً همان گونه که نام کنترلر اصلی پلی استیشن هم بعد از سال ها از نام دوال شاک به دوال سنس تغییر پیدا کرد. البته ممکن است این یک سوءتفاهم باشد و سونی همان نام پلی استیشن وی آر 2 را انتخاب کند.

سونی در ماه ژانویه 2020 اعلام نمود که از زمان عرضه در اکتبر 2016 تا به آن لحظه، بیش از 5 میلیون هدست پلی استیشن وی آر به فروخته شده است.

نکته: تصویر اصلی خبر، متعلق به پلی استیشن وی آر فعلی است و تصویر مدل جدید در حال حاضر موجود نیست.

منبع: دیجیکالا مگ
انتشار: 1 فروردین 1400 بروزرسانی: 1 فروردین 1400 گردآورنده: footballgahan15.ir شناسه مطلب: 1445

به "نسل جدید هدست واقعیت مجازی پلی استیشن معرفی گردید" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "نسل جدید هدست واقعیت مجازی پلی استیشن معرفی گردید"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید