پابند الکترونیکی جایگزین حبس می شود

به گزارش مجله فوتبال دوستان، رئیس سازمان زندان ها گفت: از سال آینده بخش عمده ای از زندانی های کشور باقیمانده محکومیت خود را با استفاده از پابند الکترونیکی در کنار خانواده می گذارنند.

پابند الکترونیکی جایگزین حبس می شود

با ما همراه باشید و درباره وبلاگ هیچکس بیشتر بدانید.

به گزارش خبرنگاران از فارس، محمد مهدی حاج محمدی، رئیس سازمان زندان ها در دیدار با فعالان اجتماعی استان یزد گفت: دادرسی های الکترونیکی یکی از برنامه های فعالیتی فناورانه این سازمان است. نیمی از جلسات قضایی در سال 99 به صورت الکترونیکی برگزار گشت.

وی از حبس تحت نظارت الکترونیکی موسوم به پابند به عنوان بخش دیگری از سند تحول فناورانه این سازمان یاد کرد و اضافه کرد: در اجرای این طرح، از سال آینده بخش عمده ای از زندانی های کشور باقیمانده محکومیت خود را با استفاده از پابند الکترونیکی در کنار خانواده می گذارنند.

رئیس سازمان زندان های کشور با بیان اینکه زیرساخت این طرح با وجود محدودیت های مالی انجام گرفته است، گفت: توبه بر اساس قانون سبب ساقط شدن مجازات می شود، بنابراین همه مردم در قبال مسئولیت اجتماعی خود موظف به نجات افراد آسیب دیده هستند.

وی زندان را مکانی برای حبس افراد مخل آرامش و امنیت جامعه عنوان کرد و ادامه داد: مردم به ویژه نیرو های جهادی می توانند با انجام کار فرهنگی و تربیتی هم زندانی را متنبه کنند و هم خانواده او را از مسائل و بحران ها نجات دهند.

حاج محمدی گفت: هم اکنون به ازای هر 245 زندانی یک مددکار داریم و نیرو های جهادی می توانند در قالب قرارگاه خدمت برای ارشاد و تربیت این زندانیان به یاری مددکاران بپردازند.

رئیس سازمان زندان های کشور خاطرنشان ساخت: دشمن به شدت تلاش می کند با ارسال خبر های دروغ درباره زندان های کشور ناامیدی را در جامعه رواج دهد. هر کس به نظام جمهوری اسلامی تعصب دارد، باید برای نقش بر آب کردن توطئه های دشمن تلاش کند.

منبع: جام جم آنلاین
انتشار: 25 فروردین 1400 بروزرسانی: 25 فروردین 1400 گردآورنده: footballgahan15.ir شناسه مطلب: 1495

به "پابند الکترونیکی جایگزین حبس می شود" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "پابند الکترونیکی جایگزین حبس می شود"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید