بازسازی جمجمه فسیل 2 میلیون ساله در زنجان

به گزارش مجله فوتبال دوستان، نمونه بازسازی شده جمجمه فسیل 2 میلیون ساله فیل دشت مغان در دانشگاه زنجان رونمایی شد.

بازسازی جمجمه فسیل 2 میلیون ساله در زنجان

جهت دریافت خدمات بازسازی ساختمان با گروه ساختمانی آبان در ارتباط باشید.

به گزارش خبرنگاران آنلاین به نقل از خبرنگاران، استادیار گروه زمین شناسی دانشگاه زنجان گفت: به مناسبت سوم آبان روز ملی فسیل و هفته ترویج علم، درحاشیه برگزاری سومین همایش تخصصی و ملی کاربرد سیالات درگیر در علوم زمین، نمونه بازسازی شده جمجمه فسیل 2 میلیون ساله فیل دشت مغان در دانشگاه زنجان رونمایی شد.

میرزایی عطاآبادی اضافه نمود: نمونه فسیلی بازسازی شده به گروه فیل های ماستودونی کواترنری (دوران چهارم زمین شناسی) تعلق دارد که ارتفاعی بیش از 3 متر و وزنی در حدود 10 تن داشتند.

مجری این طرح همچنین اضافه نمود: در جریان انجام این طرح با تهیه قالب نمونه های فسیلی اصلی و اتصال آن ها به یکدیگر، بیش از 50 درصد بخش های دیگر جمجمه نیز بازسازی شده و پس از اتصال قطعات به یکدیگر نمونه کامل بازسازی شده، تهیه شد.

وی گفت: این نمونه فسیلی به صورت دو بخش شکسته شده از بخش بالای جمجمه در شهرستان بیله سوار استان اردبیل کشف شده و بازسازی آن در قالب طرح پژوهشی برون دانشگاهی از جانب اداره کل حفاظت محیط زیست استان اردبیل به دانشگاه زنجان محول شد ...

انجمن دیرینه شناسی ایران روز سوم آبان ماه مطابق با 25 اکتبر را به عنوان روز ملی فسیل برگزیده است تا در این روز و به این مناسبت، ضمن معرفی فسیل ها برای آشنایی بیشتر علاقه مندان به دانش دیرینه شناسی، از دانشجویان تا عامه مردم و معرفی کاربردهای این علم در شناخت تاریخ زمین، سرگذشت حیات و اکتشاف ذخایر هیدروکربوری، ارتباط شایسته ای میان متخصصان این دانش بنیادی با جامعه برقرار گردد.

نمونه های فسیلی اصلی و نمونه ای از فسیل بازسازی شده در موزه تاریخ طبیعی اردبیل نگهداری و به نمایش در خواهد آمد.

منبع: همشهری آنلاین
انتشار: 6 آذر 1398 بروزرسانی: 30 شهریور 1400 گردآورنده: footballgahan15.ir شناسه مطلب: 410

به "بازسازی جمجمه فسیل 2 میلیون ساله در زنجان" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "بازسازی جمجمه فسیل 2 میلیون ساله در زنجان"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید