تایید طرح اخذ مالیات از خانه های خالی در شورای نگهبان

به گزارش مجله فوتبال دوستان، عباسعلی کدخدایی سخنگوی شورای نگهبان در صفحه شخصی خود در توییتر نوشت: طرح اصلاح ماده 54 مکرر قانون مالیات های مستقیم موسوم به طرح اخذ مالیات از خانه های خالی پس از انجام اصلاحات از سوی مجلس در جلسه امروز شورای نگهبان مورد آنالیز نهاده شد و مغایر شرع و قانون اساسی شناخته نشد.

تایید طرح اخذ مالیات از خانه های خالی در شورای نگهبان

جهت دریافت خدمات پتینه کاری با گروه ساختمانی آبان در ارتباط باشید. هر گونه خدمات رنگ آمیزی با تکنیک های مدرن پتینه کاری را به ما بسپارید.

به گزارش ایرنا، نمایندگان مجلس شورای اسلامی در جلسه علنی 15 مرداد در جریان آنالیز جزئیات طرح دو فوریتی مالیات بر خانه های خالی مقرر کردند واحد های مسکونی خالی در شهر های بیش از یک صد هزار نفر جمعیت مشمول مالیات بر درآمد اجاره شوند.

بنابر ماده واحده این طرح، ماده 54 مکرر قانون مالیات های مستقیم به این ترتیب اصلاح شد؛ مالکان هر واحد مسکونی واقع در کلیه شهر های بالای یکصد هزار نفر جمعیت که به استناد سامانه ملی املاک و اسکان کشور موضوع تبصره (7) ماده (169) مکرر این قانون، در هر سال مالیاتی در مجموع بیش از چهار ماه به عنوان خانه خالی شناسایی شوند، به ازای هر ماه بیش از زمان مذکور، بدون لحاظ معافیت های تبصره (11) ماده (53) این قانون، به صورت ماهانه مشمول مالیاتی برمبنای مالیات بر درآمد اجاره می گردد.

منبع: فرارو
انتشار: 4 بهمن 1399 بروزرسانی: 4 بهمن 1399 گردآورنده: footballgahan15.ir شناسه مطلب: 1330

به "تایید طرح اخذ مالیات از خانه های خالی در شورای نگهبان" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "تایید طرح اخذ مالیات از خانه های خالی در شورای نگهبان"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید