کوشش ناسا برای احیای هابل ادامه دارد

به گزارش مجله فوتبال دوستان، ناسا پس از انجام مجموعه آزمایش های دیگری در روزهای 23 و 24 ژوئن(دوم و سوم تیر) همچنان در پی یافتن مشکل در رایانه ی تلسکوپ فضایی هابل است.

کوشش ناسا برای احیای هابل ادامه دارد

رایانه این تلسکوپ در روز 13 ژوئن(23 خرداد) به مشکل خورد و جمع آوری داده های علمی به وسیله این تلسکوپ متوقف شد.

هابل و تجهیزاتش در شرایط خوبی قرار دارند و در شرایط ایمنی هستند.

این تلسکوپ دارای دو رایانه است که یکی از آن ها به اسم پشتیبان عمل می نماید. این رایانه ها قطعات سخت افزاری زیادی دارند از جمله: ماژول پردازش مرکزی که دستوراتی که ابزارها را کنترل می نمایند را پردازش می نماید، یک رابط استاندارد که میان ماژول مرکزی و سایر بخش ها ارتباط برقرار می نماید، یک گذرگاه ارتباطی که دارای خطوطی است که سیگنال ها و داده ها در آن بین سخت افزارها جابه جا می شوند و یک ماژول حافظه فعال که دستورات عملیاتی را ذخیره می نماید و سه ماژول پشتیبان.

آزمایش های اجرا شده در تاریخ 23 و 24 ژوئن شامل روشن کردن رایانه پشتیبان برای اولین بار در فضا بود. این آزمایش ها نشان داد که مجموعی از این قطعات سخت افزاری رایانه های اصلی و پشتیبان همگی خطای یکسانی را بروز می دهند. دستورات برای خواندن حافظه و نوشتن آن هم موفقیت آمیز نبود.

از آنجا که بعید به نظر می رسد همه سخت افزارها به مشکل خورده باشند این گروه اکنون در حال آنالیز سخت افزارهای دیگری است که ممکن است که این خطا ناشی از آنها باشد. آنها بعلاوه نگاهی به تنظیم نماینده نیرو خواهند داشت تا ولتاژی که به سخت افزارها می رسد را آنالیز نمایند. تنظیم نماینده نیرو به برقراری یک ولتاژ ثابت یاری می نماید.

در هفته آینده محققان به آنالیز سخت افزارهای دیگری خواهند پرداخت و اگر این سخت افزارها یا تنظیم نماینده نیرو مسئله ای داشته باشند سخت افزار یا تنظیم نماینده پشتیبان را فعال خواهند کرد. ،ایسنا

منبع: ایران آنلاین
انتشار: 19 مرداد 1400 بروزرسانی: 19 مرداد 1400 گردآورنده: footballgahan15.ir شناسه مطلب: 1692

به "کوشش ناسا برای احیای هابل ادامه دارد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "کوشش ناسا برای احیای هابل ادامه دارد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید