خانه موزه م.امید بالاخره افتتاح می شود

به گزارش مجله فوتبال دوستان، علیرضا آقائی، مدیر عامل شرکت توسعه فضا های فرهنگی شهرداری تهران در گفت و گو با خبرنگار خبرنگاران ، درباره افتتاح خانه موزه مهدی اخوان ثالث، گفت: خانه موزه مهدی اخوان ثالث 29 مرداد ماه، به طور رسمی و با رعایت پروتکل های بهداشتی افتتاح می شود. با توجه به دستور العمل های ستاد مقابله با کرونا مبنی بر ممنوعیت برگزاری همایش و تشکیل تجمعات این مراسم بسیار ساده و با حضور چند تن از مقامات مدیریت شهری پایتخت برگزار خواهد شد.

خانه موزه م.امید بالاخره افتتاح می شود

وی با اشاره به بهره گیری دست اندرکاران از ظرفیت های فضای مجازی برای جریان سازی خبری مراسم افتتاح خانه موزه اخوان، افزود: با توجه به محدودیت هایی که شیوع ویروس کرونا ایجاد کرده است تلاش شده از ظرفیت های فضای مجازی نیز استفاده کنیم بنابراین پویش مجازی #خانه-شعر-امید ایجاد و از مردم دعوت شده تا از27 تا 29 مرداد ماه اشعار اخوان ثالث را به شکل متن و یا ویدئو در فضای مجازی منتشر کنند.

آقائی درباره مهمانان مراسم افتتاح خانه موزه اخوان گفت: از شهردار تهران، معاون امور اجتماعی و فرهنگی شهرداری پایتخت و اعضای کمیسیون فرهنگی اجتماعی شورای شهر تهران همچنین چند تن از اصحاب قلم از جمله محمود دولت آبادی و جواد مجابی برای حضور در این مراسم دعوت شده اند. تورج فرهادی، شهردار منطقه 6؛ فاطمه راکعی، مدیرعامل انجمن شاعران ایران؛ محمد مهدی رضازاده، رئیس خانه شعر و ادبیات و عباس سجادی از دیگر مهمانان این مراسم هستند.

مدیر عامل شرکت توسعه فضا های فرهنگی شهرداری تهران با اشاره به جریان بازسازی تا افتتاح خانه موزه اخوان بیان نمود: از آغاز طرح بازسازی خانه موزه اخوان به جزئیات و ویژگی های منزل در زمان حیات مهدی اخوان ثالث بسیار توجه شد و تلاش کردیم تا الحاقیه ای در جریان بازسازی اعمال نشود. نصب طرح های مفهومی را که پیش تر نیز تجربه آ ن را نیز داشتیم در این خانه موزه پیگیری نکردیم و تلاش کردیم براساس ساده زیستی اخوان به جریان بازسازی نگاه کنیم.

آقائی ادامه داد: تلاش کردیم تفکر و ماهیت شاعرانگی این شاعر معاصر را در طراحی خانه موزه منعکس کنیم. خانواده مهدی اخوان ثالث، به ویژه مزدک اخوان ثالث با اهداء لوازم پدر و همچنین علی دهباشی، مدیرمسئول مجله بخارا، در به نتیجه رسیدن این طرح کمک شایانی کردند.

بازسازی خانه مهدی اخوان ثالث و اجرای طرج تبدیل آن به خانه موزه از تابستان سال گذشته به همت شرکت توسعه فضای های فرهنگی شهرداری تهران آغاز شد.

منزل اخوان ثالث در خیابان دکتر فاطمی، خیابان ششم، کوچه خجسته، پلاک 31 واقع شده و سال 1382 با شماره 10404 به ثبت ملی رسیده است.

پش تر قرار بود این خانه موزه همزمان با 14 تیر ماه روز قلم و در ادامه در یکی از روز های هفته ولایت افتتاح شود؛ اما هر دو این تاریخ ها به دلیل مشکل شیوع کرونا و همچنین قرمز شدن شرایط تهران به دلیل افزایش مبتلایان به کرونا به تعویق افتاد بود.

منبع: ایبنا - خبرگزاری کتاب ایران
انتشار: 12 مهر 1399 بروزرسانی: 12 مهر 1399 گردآورنده: footballgahan15.ir شناسه مطلب: 1101

به "خانه موزه م.امید بالاخره افتتاح می شود" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "خانه موزه م.امید بالاخره افتتاح می شود"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید