سرپرست کاروان ایران در المپیک: از نظر ریالی پاداش چند برابر شده است! افراد متفرقه در واکسیناسیون نبودند

به گزارش مجله فوتبال دوستان، در ریو هم همین بوده اما چون به ریال دلارها را تهیه می کنیم آن زمان دلار حدود 3 هزار تومن بوده الان 24-25 هزار تومن. از نظر ریالی پاداش چند برابر شده است! پاداش نهایی هم در ستاد عالی به زودی تصمیم گیری می شود و مبلغ آن از این پاداش بیشتر است.

سرپرست کاروان ایران در المپیک: از نظر ریالی پاداش چند برابر شده است! افراد متفرقه در واکسیناسیون نبودند

سرپرست کاروان ایران در بازی های توکیو گفت: از نظر ریالی پاداش های در نظر گرفته شده بیشتر از المپیک ریوست.

به گزارش فارس، نصرالله سجادی درباره پاداش پای سکو مدال آوران المپیک، اظهارداشت: روال گذشته این بوده که وقتی ورزشکاران مدال می گیرند در شهری که میزبان المپیک است با برگزاری مراسم کوچکی از آنها تقدیر می شود. در این دوره برای طلا، نقره و برنز 10، 5 و 3500 دلار تصویب شد.

وی افزود: در ریو هم همین بوده اما چون به ریال دلارها را تهیه می کنیم آن زمان دلار حدود 3 هزار تومن بوده الان 24-25 هزار تومن. از نظر ریالی پاداش چند برابر شده است! پاداش نهایی هم در ستاد عالی به زودی تصمیم گیری می شود و مبلغ آن از این پاداش بیشتر است.

ممکن است بگویند در مراسم رژه بیشتر از 10 نفر نباشند

سرپرست کاروان ایران در المپیک توکیو درباره عدم حضور والیبالیست ها در مراسم رژه و اینکه نگران این موضوع در توکیو نیستید، شرح داد: هر روز یکسری دستورالعمل های جدیدی از کمیته برگزاری دریافت می کنیم. همان روز هم با کادر اصلی سرپرستی جلسه می گذاریم.

مثلا ممکن است در مراسم رژه بیشتر از 10 نفر نباشند یا حتی ممکن است بگویند یک نفر پرچمدار در مراسم باشد. با شرایط فعلی امکان حضور پرتعداد در رژه نیست. این را هم بگویم حضور در مراسم رژه سهمیه بندی است که در این دوره حتی محدودیت ها زیاد است. آخرین خبر این است که ممکن است از هر کشور 10 نفر باشند.

شرایط برای رونمایی از لباس فراهم نیست

وی در پاسخ به سوالی دیگر مبنی بر رونمایی از لباس کاروان، گفت: کار آماده است باید شرایط آماده شود اما شاید بخواهیم به صورت مجازی این کار را انجام دهیم. ما برای 6 رویداد این لباس ها را طراحی کرده ایم اما الان شرایط برای رونمایی حضور فراهم نیست.

سجادی در پاسخ به سوالی دیگر مبنی بر اینکه آیا در رشته های تیمی به هر نفر 10 هزار دلار پاداش داده می شود یا این پاداش نصف خواهد شد، گفت: خیر. اما به نظرم می رسد اگر والیبال، بسکتبال و شمشیربازی روی سکو بفرایند آنها هم پاداش تمام پای سکو را دریافت کنند. این موضوع در دوره گذشته هم بوده است.

سرپرست کاروان ایران درباره حضور افراد متفرقه در واکسیناسیون، شرح داد: هفته گذشته به فدراسیون ها نامه زدیم و سهمیه اعلام کردیم که مثلا 2 برابر افرادی است که در کاروان داریم. ما لیست بزرگی داریم که به توکیو هم ارسال کرده ایم که شامل مربی، داور و بازیکن هم بوده است. واکسیناسیون غیر از اینها نبوده است. ما لیست را به وزارت ورزش ارسال کردیم که این لیست به وزارت بهداشت هم ارسال شده است.

برخی هنوز واکسن نزده اند

وی افزود: البته هنوز تعدادی باقی مانده اند مانند کشتی که دبیر خواسته بود کشتی گیران زود واکسینه شوند که قرار شد روز چهارشنبه این کار صورت بگیرد. برخی هنوز نزده اند مانند وزنه برداری که قرار شد بعد از بازگشت واکسن بزنند. ما حریف تمرینی ها را هم واکسن می زنیم به همین دلیل ممکن است تعداد زیاد باشد. پنهان کاری نداریم و مسئله ای وجود ندارد. کنندگان وزارت بهداشت با کارت ملی واکسن زده اند و کسی نمی توانسته خودش را جای کسی دیگر معرفی کند.

سجادی گفت: مثلا به بسکتبال 24 سهمیه دادیم، کادر سرپرستی ممکن است حداکثر 5-6 نفر باشد که هنوز کادر بسته نشده است. مجموعه 167 ورزشکار و 83 کادر سرپرستی برای واکسیناسیون داریم که خبرنگاران را هم شامل می شود. در مجموع 300 نفر برای واکسیناسیون اسم داده ایم. امروز به قایقرانی نامه نوشتم که اسم اضافه شده، ژیمناستیک، کشتی و ... هم همین طور. مطمئن باشید خطایی نبوده و اگر فردی عضو هیات رئیسه یا روابط عمومی بوده ممکن است نام آنها در کادر سرپرستی بوده باشد.

سجادی درباره اینکه جودو سهمیه گرفته این در حالی است که جودو تعلیق بوده و به نظر می رسد قضیه بودار است، گفت: سهمیه ها زمانی تایید می شود که فدراسیون جهانی اعلام کند و به همان میزان در سیستم آنلاین یک جا اضافه می شود. هنوز راجع به جودو به کمیته ملی المپیک چیزی نرسیده است. کسب سهمیه یعنی باید امتیاز لازم کسب شده باشد. موردی که شما گفتید را من نشنیده ام.

واکسن زدن الزامی نیست اما همه در فرودگاه تست می شوند

سرپرست کاروان ایران در المپیک توکیو در پاسخ به سوالی دیگر مبنی بر اینکه آیا ورزشکاری بوده که از واکسن زدن امتناع کرده باشد، گفت: ورزشکاران المپیکی همه واکسینه شدند غیر از آنهایی که مسابقه داشتند مثلا کشتی فرنگی و آزاد که ایران نبودند. وزنه برداری هم نزده چون یکشنبه برای مسابقات کسب سهمیه رفتند چون گفتند ممکن است برای بچه ها عوارض داشته باشد. موردی نداریم که واکسن نزده باشند.

سجادی درباره اینکه اگر کسی نخواهد واکسن بزند چگونه سلامت ورزشکار تامین می شود، گفت: کسی را در این مورد نداشتیم. کمیته بین المللی المپیک گفته واکسن زدن الزامی نیست اما همه در فرودگاه تست می شوند و هر کسی مثبت باشد به قرنطینه می فرایند. این احتمال وجود دارد هر روز تست گرفته شود و همه قرنطینه هستند و حتی نمی توان در داخل شهر تردد کرد.

سجادی گفت: 8 گروه پروازی برای برگشت و 9 پرواز برای رفت کاروان است. از الان اقدامات لازم را برای رزرو جا در هواپیما انجام می دهیم. ما هر روز به صورت ایمیلی و 2-3 روز یکبار صحبتی به صورت وبیناری با کمیته برگزاری بازی ها داریم. تا امروز قرار است المپیک برگزار شود، امیدواریم با هماهنگی بین کمیته و وزارت و فدراسیون ها بتوانیم کاروان خوبی را به بازی ها اعزام کنیم.

منبع: عصر ایران
انتشار: 27 اردیبهشت 1400 بروزرسانی: 27 اردیبهشت 1400 گردآورنده: footballgahan15.ir شناسه مطلب: 1552

به "سرپرست کاروان ایران در المپیک: از نظر ریالی پاداش چند برابر شده است! افراد متفرقه در واکسیناسیون نبودند" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "سرپرست کاروان ایران در المپیک: از نظر ریالی پاداش چند برابر شده است! افراد متفرقه در واکسیناسیون نبودند"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید